Schůzka v Mezzanine
4 April 2013 | 8:35 am

Minulou schůzku jsme poznávali nové prostředí v Mezzanine café, kam se ale už nevrátíme. Ne, že by to bylo úplně špatné, ale pro nás to má spíš nevýhody:

  • účast byla ještě horší než v Komíně
  • nabídka jídel je malá
  • tahat plátno a projektor do centra je docela opruz
  • parkování v centru není snadné
  • hlučné prostředí, navíc každou středu jsou tam šachysti
Takže jsme se nakonec rozhodli vrátit se zpět do Komína.

Na schůzce jsme promítli pár dalších portfolií a autoportrétů, stále nám jich ale ještě pár chybí, takže úkol do příště zůstává:
  • Autoportrét (ve stylu zoom)
  • Portfolio -- 10-20 fotografií (ne víc, ne míň)
Zároveň však přidáváme nové téma:
  • Do pěti do rána
Poprvé jsme se také pobavili o dějinách fotografie, konkrétně od camery obscury, přes Niepceho, Daguerra, Bayarda až po Talbota.

Minulá schůzka
21 March 2013 | 8:30 am

Další ze schůzek je za námi a i když jsme toho stihli poměrně dost, rozhodně jsme nestihli všechno. Nejvyšší prioritu, jako vždy, mají fotografie členů, takže jsme prošli portfolia Štěpána, Maja a Jitky a podívali se na fotografie ze světa. Také jsme se prohrabali donesenou technikou a začali plánovat jarní společné focení. Protože jsme zbytek fotografií ani nestihli promítnout nebo prolistovat, budeme se jim věnovat i příště, tudíž žádné nové téma nebude.

Myslím, že pro každého fotografa je užitečné dát si dohromady svůj fotografický životopis, svoje portfolio a svůj autoportrét. A nejlepší je budovat takové věci postupně. Na příště tedy zůstává úkol přinést 10-20 vybraných fotografií (ne víc, ne míň), což bude takový základ portfolia, který můžeme časem obměňovat a rozšiřovat. Také zůstává téma Autoportét (ve stylu zoom), což ovšem neznamená, že uděláte svůj portrét spolu se svým oblíbeným objektivem, ale zkuste si s myšlenkou trochu pohrát. A pokud vás nic ve stylu zoom nenapadne, tak zkuste aspoň nějaký výtvarně zajímavý autoportrét. Každopádně by vás ale mělo jít na fotografii poznat.

Ještě jsem zapomněl zmínit, že budou Fotojatka, skvělá akce plná humoru a fotografií. Letos se na Fotojatkách nepodílím, takže nebudu organizovat ani žádný víkendový workshop.


Na jaře plánujeme společné víkendové focení a Štěpán by nám dokázal zajistit exkluzivní přístup do ZOO v Táboře, takže předběžný návrh setkání je 24.-26. května v Táboře. Program ještě vymyslíme, ale bude to akce plná focení. Zkusili bychom si reportáž/dokument, nějaké noční focení a svícení trvalými světly i blesky, portréty, případně i produktovou fotografii. Na detailech se domluvíme na příští schůzce, stejně tak i na organizaci.

David Maixner
www.maixner.eu

Porovnání pětatřicítek
4 March 2013 | 8:44 am


Porovnání pětatřicítek na Nikonu D800E


Když už jsem tu psal o novém objektivu Sigma 35/1,4 DG HSM připojím ještě odkaz na srovnávací test několika 35m skel.

Sigma 35/1,4 DG HSM
Nikon 35/1,4G AF-S
Carl Zeiss Distagon T35/2
Nikon 24-70/2,8G AF-S
Nikon 16-35/4G AF-S VR 

Porovnání objejektivů můžete vidět na mém blogu  na www.fotograficke.czSigma 35/1,4 DG HSM
20 February 2013 | 5:01 pm


    V měsíci lednu se na českém trhu objevil  nový širokoúhlý ultrasvětelný objektiv značky Sigma s bajonetem Nikon a  Canon .  Konkrétně se jedná o objektiv  Sigma 35/1,4 DG HSM, určený především pro FF zrcadlovky. Dle všech dostupných referencí se tento objektiv velmi povedl a při ceně pod 20 000,- Kč může svojí optickou kvalitou směle konkurovat pětatřicítce Nikon i Canon.


  Kratkou uživatelskou recenzi a pár fotek z objektivu můžete najit na mém blogu na  www.fotograficke.cz

61. Setkání fotografů v Brně
20 February 2013 | 4:52 pm

Další setkání fotografů a příznivců fotografie v Brně bude ve čtvrtek 21. 2. 2013.

Vente s sebou vaše tištěná díla, ať je koho kritizovat samozřejmě v dobrém a hlavně dobrou náladu :-)

Tradiční místo: Restaurant císaře Leopolda, Obchodní Galerie Orlí 3
Tradiční čas: od 18:00
Tradiční salonek


Všechny zoomaky tímto zvu na setkání fotografů, která již leta spolupořádám

Tori


More News from this Feed See Full Web Site