Když Nikon představí bezzrcadlovku, bude to FX?
24 January 2018 | 1:00 pm

Bude mít bezzrcadlovka nikon fullframe čip FX?O tom, že oba lídři na trhu Nikon a Canon přešlapují na místě, ztrácí kontakt s inovacemi jsem psal třeba pro focusclub.cz a je to patrné z velice rychlého růstu prodejů společnosti SONY a jejích modelů SONY Alpha: nejnovější SONY A9 a A7 R III. Jelikož v srpnu je v Kolíně nad Rýnem opět Photokina, množí se dohady, zda Nikon vstoupí také na trhu fotoaparátů bez zrcadla, a pokud ano, bude to přímo fullframe FX?

číst dál


Ukradená profi technika Nikon D810 a Nikon D3s...
20 April 2017 | 7:12 am

Vážení členové NikonClubu. Tentokrát opět špatná zpráva a prosíme vás o pomoc při hledání fototechniky našeho člena redakce Marcela Špety. Byla mu odcizena profi technika Nikon D3s, Nikon D810, atd., seznam v článku.

číst dál


Upozornění: ukradená fototechnika Nikon D800
22 November 2016 | 6:57 am

Ukradená fototechnika Nikon D800​Vážení, máme tady po čase další upozornění a prosbu na pomoc při hledání ukradené fototechniky. Sledujte, co kupujete, fotobazary, podezřelé ceny apod. Poškozený je Vojta Zikmunda, krádež se stala v pátek v 8:00. Možná už je technika na fotobazarech.

číst dál


Jak použít Nikon objektivy na bezzrcadlovkách SONY
3 September 2016 | 11:57 am

Adaptér Vello Select Nikon F objektiv pro Sony E-Mount Adapter (verze 4)SONY zažívá se svými plnoformátovými kompaktními fotoaparáty s výměnnými objektivy SONY Alpha krásné období, zejména proto, že zatímco prodeje zrcadlovek padaní několik let prudce dolů, jejich řada SONY Alpha se jakžtakž drží. U nás o tom publikoval analýzu FOCUSCLUB.CZ. V tomto článku se podíváme, jak lze připojit objektivy Nikon na tělo konkurence od SONY. Chceme tak ukázat, že alternativní výrobci bajonetových adaptérů mohu z vaší sestavy "Nikon objektivy" a "SONY tělo" udělat funkční a výkonnou fotografickou sestavu. Dokonce s fungujícím autofokusem.

číst dál


Nikon D500 se má brzy objevit na pultech, už máme manuál
21 April 2016 | 12:23 pm

Nikon D500 manuál a konečně na pultechTak pomalu se to blíží. Máme informace z USA, že na konci dubna se má Nikon D500 objevit na pultech. Když jsme vám přinášeli první informace o Nikon D500, museli jsme chválit. Bohužel teprve až nyní se má objevit u obchodníků, a jak bývá zvykem, množství kusů bude asi omezené pro tyto první várky. Podařilo se nám sehnat anglický i čeký manuál, který si můžete stáhnout z webu našeho NikonClub.cz - viz článek.

číst dálMore News from this Feed See Full Web Site