Kurz: Fotografia a autorské práva, Banská Štiavnica

28. 4. 2014, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Banskobystrický kraj, Fotografické kurzy, školy, Slovensko

Na začiatok mája sme pripravili prednášku pre profesionálnych a amatérskych fotografov, ale i ľudí pracujúcich s fotografiami. Čo nás čaká: osobnostné a majetkové práva autorov fotografií, zmluvné právo v oblasti autorských diel, problematika organizácií kolektívnej správy práv, a to z pohľadu fotografie, ale aj práva fotografovanej osoby a ochrany jej osobnosti. Na záver bude priestor na voľnú diskusiu.

Kedy a kde: 1. máj 2014 od 10:00 do cca 15:00, Kultúrne centrum (Kammerhofská 1), Banská Štiavnica
Informácie: blurfotoklub@gmail.com, 0908 289 693
Vstupné: 10,00 €

Archanjelsky fotomaratón v Banskej Štiavnici sa blíži

3. 5. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Banskobystrický kraj, Fotografické soutěže

Archanjelsky fotomaratón po roku opäť rozcvaká vaše foťáky. 11. mája odštartujeme po dvoch zimných ročníkoch netradičné jarné vydanie. Štiavnicke exteriéry a interiéry v jarnej úprave sa tešia na vaše originálne zachytenie súťažných tém.

Fotomaratón je interaktívna fotografická súťaž pre fanúšikov fotografovania, ktorá si našla svoje miesto v mnohých európskych mestách. Amatéri, profesionáli a odhodlanci fotografovať sa stretnú na jednom mieste a strávia spolu niekoľko aktívnych hodín fotografovania. Všetko sa opäť udeje v jeden deň. Od registrácie, rozdania tém, fotografovania a večerného vyhlásenia výsledkov. Aj preto sa bude dať súťažiť iba v kategórii digitál.

Súťaž má jednoduché a jasné pravidlá. Na začiatku maratónu dostanú všetci účastníci zoznam šiestich tém. Na ich spracovanie budú mať 3 hodiny. Na každú tému môžu odfotografovať iba jednu fotografiu, ktorá podľa nich najviac vystihuje danú tému. Témy treba fotografovať v presne určenom poradí, nie je možné ich preskakovať, či vynechávať. Je na každom účastníkovi ako jednotlivé témy spracuje, aké prostredie si nájde, čím ho bude jeho okolie inšpirovať. Koncept tém je tvorený s dôrazom na určitú mieru abstrakcie, kedy je miera pochopenia a stvárnenia témy širšia a každý si ju môže vysvetliť „po svojom“.

Zobrazit celý článek »

Magazín BLUR: Tretie číslo uzrelo svetlo sveta

3. 5. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Banskobystrický kraj, Časopisy, publikace, weby, Fotky, prezentace, portfolia

Banskoštiavnický Fotoklub BLUR prezentuje tvorbu svojich členov aj prostredníctvom digitálneho občasníku „Magazín BLUR“. Po dlhej odmlke sa nám podarilo konečne vydať v poradí už tretie číslo. Dúfame, že sa vám magazín bude páčiť a zaujme vás. Svoje postrehy a reakcie nám posielajte na blurfotoklub@gmail.com.

Čo v magazíne nájdete?

• Predstavujeme členov
  • Fotoreportáže z fotografických výletov
  • Camera Obscura