4. Zoner FOTOden září hvězdami!

19. 9. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Praha, Promítání, přednášky, Semináře, workshopy

Na 4. Zoner FOTOdnu, který v sobotu 21. září 2013 pořádá v pražské KC Zahradě vydavatelství Zoner Press, budou mít účastníci jedinečnou příležitost poznat řadu mimořádných osobností. Návštěvníci akce se budou moci setkat s těmi nejzvučnějšími jmény české fotografie, jako jsou Jan Saudek, Sára Saudková, Robert Vano, Kamil Rodinger nebo František Dostál, navštívit jejich přednášky, seznámit se s jejich dílem a poznat i zákulisí jejich tvorby.

Více informací o akci najdete na fotoden.cz/zari2013/

Výstava a beseda, Brandýs nad Labem

6. 12. 2012, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Promítání, přednášky, Středočeský kraj, Výstavy fotografií

Fotoklub BrandoBol si Vás dovoluje pozvat na podzimní akce:

Výstava fotografií – 11.11. – 15.12. 2012 v kavárně LA Badia (Brandýs nad Labem)

Od 11.11. do 15.12. je možné shlédnout fotografie členů fotoklubu v kavárně LA Badia  (Brandýs nad Labem – www.labadia.cz). Výstava prezentuje vítězné fotografie měsíčních témat za poslední měsíce.

Beseda s fotografem – Kamil Voděra – Život pod Hladinou – Rudé moře (čtvrtek 13.12. od 18 hodin)

O své cestě z pouště pod hladinu Rudého moře, o někdy až bizardních formách života, o slavných vracích lodí a zážitcích z potápění v jednom z nejhezčích moří světa, promluví nejznámější brandýský fotograf Kamil Voděra v prostorách Zámku (Brandýs nad Labem).

S pozdravem Milan Zuna, fotoklub BrandoBol, wwww.brandobol.cz

Putovní Fotojatka přivezou do kin tvůrčí fotografii

12. 3. 2012, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Praha, Promítání, přednášky

Již tradičně – pošesté – přinese nezávislý festival Fotojatka letos na jaře do Brna, Prahy a Českých Budějovic výběr z toho nejlepšího, co nabízí současná kreativní a dokumentární fotografie doma i ve světě. Funkci galerijních stěn převezme vždy pro jeden večer plátno kina, na kterém se rozzáří série více než desítky fotografů, podkreslené hudebním doprovodem. Ambicí festivalu je ukazovat rozmanitost a nápaditost, se kterou světoví tvůrci přistupují k médiu fotografie. Slideshow jsou promítány bez komentáře, jen s úvodním slovem či debatou. Na letošním ročníku Fotojatek budou mít diváci možnost zhlédnout mj. snímky z Balkánu vynikajícího řeckého fotografa agentury Magnum Nikose Economopoulose, volnou tvorbu proslulého nizozemského reklamního tvůrce Erwina Olafa; Češi mohou znát jméno Jiřího Stacha, ojedinělého tvůrce surreálných fotografických montáží, nebo Daniela Šperla či Iren Stehli, autory skromných a poutavých humanistických snímků. Někteří z autorů se projekčních večerů zúčastní osobně.

Veškeré informace o festivalu najdete na webu www.fotojatka.cz.

Termíny konání:

16. 3. 2012–18. 3. 2012 – Brno / kino Art (večer projekcí, fotografická dílna)

30. 3. 2012 – Praha / kino Aero (večer projekcí)

12. 4. 2012–14. 4. 2012 – České Budějovice (čtvrtek: venkovní promítání slideshow z minulých ročníků v centru města / pátek: večer projekcí v kině Kotva / sobota: fotografická dílna – Horká vana, fotografické přednášky – Horká vana, opékání prasátka s promítáním fotografií – dům U Beránka)

Beseda s fotografem – Jan Šibík, Brandýs nad Labem

30. 8. 2011, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Promítání, přednášky, Středočeský kraj

Fotoklub BrandoBol si Vás dovoluje pozvat na besedu s Janem Šibíkem v pondělí 12.9.2011 od 18.00 hod v divadelním sále zámku Brandýs nad Labem.

Vstupné: 80,– Kč (kapacita omezena – rezervace na fotoklubbb@gmail.com)

Jan Šibík podnikl přes dvě stě cest do všech koutů světa. Je známý svými fofografiemi z válečných konfliktů, je držitelem ocenění v soutěžích World Press Photo i Czech Press Photo.

www.sibik.cz, více o fotoklubu- www.brandobol.cz

Promítání fotografií „Přímou linkou na černý kontinent“, Praha

16. 8. 2011, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Praha, Promítání, přednášky

Fotoklub PCW-PražskýCWak zve na promítání fotografií s vyprávěním.

Zaslal: František Hrabal