Založen Fotoklub Bohumín, o.s.

6. 4. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Informace o fotoklubech, Moravskoslezský kraj

Oznamujeme všem příznivcům výtvarné fotografie, že v březnu 2013 bylo založeno občanské sdružení Fotoklub Bohumín. Připravujeme naši první klubovou výstavu, která by mohla proběhnout v květnu či červnu 2013 v Bohumíně. Více se dočtete na našem portálu www.fotoklub-bohumin.cz.

Ladislav Pekárek, předseda fotoklubu.

Nový fotoklub FotoKrumlov

18. 3. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Informace o fotoklubech, Jihočeský kraj

FotoKrumlov je občanské sdružení založené amatérskými milovníky fotografie a focení za účelem společné tvorby, pořádání fotografických akcí, hodnocení vlastní tvorby, předávání si zkušeností a znalostí s fotografiemi a prezentace tvorby na výstavách a soutěžích.

FotoKrumlov aktivně rozvíjí mezinárodní spolupráci s dalšími fotokluby – Fotoklub der VHS Horn a Fotoklub Sopron.

FotoKrumlov sídlí na adrese Rooseveltova 37, Český Krumlov. K dispozici má vlastní klubovnu s kuchyňkou, a vybavený fotoateliér sestávající se ze dvou místností a skladu.

Výběr z činnosti pro rok 2013:

• zprovoznění webové stránky www.fotokrumlov.cz (leden)
  • účast na soutěži mapových okruhů Nekázanka (celý rok)
  • tematické soutěže (10 témat v roce) s Fotoklubem Horn
  • pořádání výstav fotografií včetně vernisáží
  • mezinárodní workshop v Rakousku – FotoKrumlov, Fotoklub Horn, Fotoklub Sopron (květen)
  • školení ateliérové fotografie, školení líčení pro ateliérové fotografování
  • školení software pro úpravu fotografií, tvorba fotoknih
  • pořádání fotografických výletů a workshopů (sezóně – jaro, podzim)
  • účast na dalších fotografických soutěžích a akcích („Pomíjivost & Naplnění“ – Mobilní Hospiz okresu Horn; Foto v Okně apod.)
  • měsíční výstavy ve FotoOkně

Jsme otevřená skupina lidí, která uvítá další zájemce o fotografování, kteří chtějí rozvíjet své dovednosti a znalosti, zároveň se však o své podělit, účastnit se soutěží, workshopů či jiným způsobem obohatit své fotografování.

Více na www.fotokrumlov.cz

Fotoskupina Kontakt Hodonín slaví 35. výročí

7. 2. 2013, vložil: | 1 komentář |
rubrika: Informace o fotoklubech, Jihomoravský kraj

Fotoskupina Kontakt Hodonín oslavuje v těchto dnech 35 let od svého založení. Vznikla v době, kdy se stály dlouhé fronty snad na vše, ale času bylo přitom tak nějak víc, než je tomu dnes. V té době fungovalo v Československu mnoho fotoklubů, ale jen malá část přežila až do dnešní doby.

Skupinu tehdy založilo 5 členů: Vojtěch Dratva, Cyril Gajdík, Josef Holomáč, Mikuláš Kulíšek a Josef Petrica. První výstava se konala 2. 4. 1979. Následovalo tvořivé období, kdy se například Kontakt stal 2 roky po sobě vítězem nejznámějšího mapového okruhu Nekázanka. Po společenských změnách v roce 1991 se skupina rozpadla, jako mnoho dalších. K její obnově došlo až v roce 2004.

Dnes má Kontakt 5 členů. Z původních členů je to Cyril Gajdík a Milan Havlíček, který byl krátce členem skupiny před jejím rozpadem. Další posily jsou Zdeněk Kučera, Ladislav Mrkva a Radek Severa. Sešlo se 5 kamarádů, pro které je fotografie velkým koníčkem. Zobrazit celý článek »

Nový fotoklub Omega Hradec Králové

29. 11. 2012, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Informace o fotoklubech, Královéhradecký kraj, Výstavy fotografií

Na konci letošních prázdnin vznikl v Hradci Králové nový fotoklub Omega.

Zatím šest fotonadšenců se snaží rozvíjet své aktivity účastí v Ratibořickém mapovém okruhu a pořádáním první své autorské výstavy.

Členové: Karel Bauer, Miroslava Kinclerová, Pavel Režný, Petr Soukeník, Petr Svoboda a Marcela Zuchová

Scházíme se každou druhou středu v měsíci v taneční škole Bonstep, což je prozatímní náš azyl, než najdeme výhodnější prostory. Vznikli jsme totiž teprve před třemi měsíci a čeká nás ještě mnoho práce. Naše autorská výstava je zatím první vlaštovkou. Nejspíš jí můžete shlédnout ještě přes svátky, než se objeví další zájemce o výstavní prostory.

Držte nám palce.

Srazy NikonClubu a CanonClubu v Praze

24. 8. 2011, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Informace o fotoklubech, Praha

V následujících dnech proběhnou dva pražské srazy:

25. 8. 2011 – NikonClub sraz + focení na Hradčanech

31.8. 2011 – CanonClub v NADARu + 2 hodinové focení Hradčany

Galerie v Hejnicích mimo provoz

3. 10. 2010, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Informace o fotoklubech, Liberecký kraj, Výstavy fotografií

Oznamujeme všem příznivcům fotografie, že po srpnové povodni je Malá galerie Jiřího Bartoše v Hejnicích mimo provoz. Vzhledem k rozsahu prací nelze termín opětovného otevření přesně stanovit, reálný předpoklad je v polovině příštího roku.

V jejích prostorách bylo možno prohlédnout a případně zakoupit převážně černobílé fotografie, díla regionálních výtvarníků a rukodělné výrobky řemeslníků z Frýdlantska. Galerie sloužila také jako klubovna Jizerského fotoklubu Hejnice, který si letos připomíná 50 let činnosti.

Jménem členů Jizerského fotoklubu tímto děkujeme dobrovolníkům, kteří se podíleli na odstraňování škod a všem ostatním za jakoukoli formu podpory při obnově Malé galerie s cílem umožnit její brzké znovuotevření.

Jizerský fotoklub Hejnice, občanské sdružení
e-mail: jfk.hejnice@seznam.cz