Slovenská verzia Jak zvládnout vše, co je potřeba k zahájení podnikání v importu. E-book zdarma.

| iFotoVideo | PhotoExtract | Fotopátračka | Zoner Press | FotoRoman | E-umění | WWG | dpreview | VHS na DVD |


Litoměřice jak jsme je znali II.

25. 11. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Ústecký kraj

Pod tímto  názvem vydávají členové litoměřického Fotoklubu Porta volné pokračování své velmi úspěšné knihy fotografií kterou předložili čtenářům na jaře letošního roku.

Tento druhý díl obsahuje na 450 černobílých fotografií zachycujících přeměnu Litoměřic v 70. a 80 letech minulého století, jak ji svými fotoaparáty zaznamenali právě fotografové sdružení v tomto fotoklubu, dříve pod názvem Kalich SČF Litoměřice.

Ve čtvrtek 28. listopadu od 17.hod., bude mít veřejnost možnost se seznámit s tímto druhým dílem a to v Domě kultury Litoměřice. Při tomto křtu proběhne současně i autogramiáda zúčastněných autorů a z každé prodané knihy bude 10,-Kč věnováno na pomoc postiženým Filipínám.

Za autory srdečně zve BcA.Fanda F. Diviš

Share

V. členská výstava Fotoklubu Porta Litoměřice

22. 11. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Ústecký kraj, Výstavy fotografií

Od čtvrtka probíhá v galerii fotografií v hradební Baště u aut. nádraží Litoměřic tradiční výstava členů litoměřického Fotoklubu Porta. Členové tohoto aktivního fotoklubu se zde představí veřejnosti svými výstavními zvětšeninami na kterých převážně zachycují krásu krajiny Severních Čech a i městské krajiny samotných Litoměřic.

Výstava bude přístupná denně od 11 do 20 hod. K  jejímu shlédnutí zvou zúčastnění fotografové.

Fanda F.Diviš

Share

Tereza z Davle vystavuje v Litoměřicích

3. 10. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Ústecký kraj, Výstavy fotografií

Ve středu 25. září proběhla ve známé Foto Galerii Na Baště v Litoměřicích vernisáž fotografií vyjímečné fotgrafky Terezy z Davle.

V tomto výstavním prostoru autorka představuje litoměřické veřejnosti svůj černobílý pohled na ženu a dívku v různých a až neatraktivních interierech. Její snímky jakoby tajily zobrazované při použití drapérií, šátků zakrývající jejich tělesné půvaby či je jimi naopak zdůrazňuje. Autorce zjevně nejde o jednoduché zobrazení erotičnosti ženského těla, ale hledá jeho další význam ve výrazu, gestu či póze.

Autorčiny snímky vznikly jakoby již zapomenutou technikou černobílého filmu s jeho vyvoláním a zpracováním v temné komoře.

Jde o autorčinu výstavní premieru zde na severu Čech, která je přístupná veřejnosti denně od 11. hod. do 20. h. a to až do 13. listopadu t. r.

efdé

Share

Fanda F. Diviš – Zaostřeno, Litoměřice

21. 8. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Ústecký kraj, Výstavy fotografií

Pod tímto názvem se skrývá další výstava fotografií, kterou uspořádal v litoměřické Foto Galerii Na Baště místní fotograf Fanda F. Diviš.

Svou výstavní kolekcí 22 barevných zvětšenin autor představuje veřejnosti svůj pohled na ženu v různých situacích a místech. Zaměřil se především na konfrontaci ženy s přírodními či lidskými výtvory. Zvláště zajímavá je symbióza houslistky ve večerní róbě a kamenných varhan kamenickošenovské Panské skály. Obdobně konfrontuje dívku v bílém s postavou Bílé paní na zámku Kynžvart. K vidění je i „čarodějnický obřad“ u hradu Bezděz se světélkující kříšťálovou koulí mezi přihlížejícími kočičáky. Velmi zdařilé je i jeho ztvárnění černošky jako Ježíše na křížové cestě nesoucí si svůj kříž života. Takovéto příběhy pak doplňují portréty modelek či klaunky.

Tato výstava je dalším pokračováním autorovy pouti za dívkou a ženou, kterou zahájil svými portréty, akty a jejich zobrazazováním u opuštěných vojenských objektů na severu Čech.

Výstava je přístupná veřejnosti vždy o 11 hod. do 20 hod. až do 18. září t. r. v litoměřické restauraci Steakhouse – u autobusového nádraží.

elte

Share

Výstava fotoreportéra Karla Pecha, Litoměřice

27. 5. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Ústecký kraj, Výstavy fotografií

Ve čtvrtek 16. května t.r. byla v litoměřické Foto Galerii Na Baště zahájena mimořádná výstava a to fotoreportéra Deníku Karla Pecha. Tento profesionální fotograf zde na 22 barevných zvětšeninách předkládá veřejnosti obrazové svědectví o „rasových“ nepokojích na severu Čech a v Praze tak, jak je zaznamenává svým fotoaparátem od roku 2006.

Tento obrazový dokument, bez příkras, zachycuje práci policie ČR při potlačování projevů rasismu u obou znesvářených stran. I když byla veřejnost o těchto demonstracích , v tisku informována, tak samotné fotografie k divákovi promlouvají svou bezprostředností a expresivností projevů jejich účastníků. Z tohoto dokumentu si pak divák sám má možnost udělat představu o rozsahu a účinku těchto nepokojů na jejich účastníky ať na straně zasahujících policistů či na samotné demonstrující.

Při snaze o realistické zachycení těchto akcí se fotograf dostává do centra těchto emotivně a i fyzicky vypjatých situací . Docházelo tak i k přímému ohrožení jeho života a jen se „štěstím“ si odtud odnesl „pouze“ častá zranění. Tyto situace pak jen lakonicky sám zhodnotil se slovy „helma“ se nesmí nechat v autě.

Tato výstava je přístupná veřejnosti denně od 11 hod. do 22 hod. ve Steakhousu u aut. nádraží v Litoměřicích až do 17. července.

Za pořádající Fotoklub Porta BcA. Fanda F. Diviš

Share

Dvě výstavy v Litoměřicích

21. 1. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Ústecký kraj, Výstavy fotografií

Zvířata kolem nás

To je název prvé výstavy, kterou v letošním roce uspořádali členové Fotoklubu Porta Litoměřice ve Foto Galerii Na Baště. Pod tímto názvem zde vystavuje štětský fotograf Václav Markvart své barevné fotografie. Na svých výstavních zvětšeninách zde představuje drobné ptáky jakými jsou sýkorky či sovy, ale i kupř. sokola a mořského orla. Tedy ptáky se kterými se sice můžeme setkat v naší volné přírodě, ale pokud nemáme potřebnou trpělivost a znalosti jejich života, tak se s nimi ani nesetkáme. Tuto trpělivost a znalosti zde však vystavující autor osvědčuje a tak máme možnost je spatřit nejen při hnízdění, krásném letu, ale i při lovu. Nejen na tyto živé krále vzduchu zaměřil autor své objektivy, ale nasnímal i obyvatele našich polí a lesů – divočáky či jeleny.

Tyto skutečně zajímavé a i neopakovatelné záběry jsou v této fotografické galerii k vidění až do 13. března, denně vždy od 11.h do 22.h. Srdečně zve autor a pořadatelé.

Konec světa v Litoměřicích

je název výstavy, kterou v pondělí 21. ledna 2013 do prostor Gotického Hradu v Litoměřicích nainstalovali členové místního Fotoklubu Porta. S ohledem na rozsáhlou mediální kampaň zde vystavující zachytili reportážní formou očekávanou apokalyptickou změnu města dne 21.12.2012. Na svých barevných zvětšeninách zde zobrazují vánoční trhy, život v restauracích, obchodech a i “ změnu“ městské krajiny. Jde o úzký výběr 24 záběrů, které dokumentují očekávaný Konec světa.

Výstava je přtupná denně od 9.00 hod. do 17.00 hod až do 11. února 2013.

za pořádající BcA. Fanda F. Diviš

ShareStrana 1 z 512345


Toplink - katalog odkazů

Výměna odkazů: Fotografové, Lastminute zájezdy