Výstavy v Domažlicích a v Turnově

25. 3. 2014, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Liberecký kraj, Plzeňský kraj, Výstavy fotografií

Volné sdružení fotografů FotoKomPost vystavuje v Domově pro seniory Prokopa Velikého 689 v Domažlicích. Výstava začíná vernisáží 29. března 2014 a potrvá do 25. dubna 2014.

Fomaklub Liberec pořádá svoji členskou výstavu v galerii Safír v muzeu Českého ráje v Turnově od 29.3. do 18.4.2014.

Výstava fotografií „B 24 – Liberator“, Nepomuk

17. 2. 2014, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Plzeňský kraj, Výstavy fotografií

Posílám pozvánku na výstavu fotografií týkajících se amerického bombardéru sestřeleného 22. 2. 1944 nedaleko Nepomuka. V troskách tehdy zahynulo 10 členů posádky, přežil jediný, kterého výbuch motoru ve vzduchu vymrštil z trupu letounu a na padáku přistál. Začátkem 90. let minulého století parta nadšenců trosky letounu vykopala a od 22. 2. 2014 budou součástí trvalé expozice nepomuckého muzea.

Výstava fotografií představí archívní snímky z doby, kdy se trosky Liberaturu B24J postupně dostávaly na povrch, mnohé snímky připomenou vzpomínkové pietní akty, kterých se účastnily opravdové legendy 2. světové války – jmenujme alespoň Jaroslava Fajtla, Aloise Šišku a stihačské eso Františka Peřinu ….

Výstava potrvá do konce září a bude otevřena v pracovní době nepomuckého muzea. Za Fotoklub Nepomuk Milan Demela.

Přírodní krásy Evropy – výstava + přednášky, Plzeň

9. 2. 2014, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Fotografické soutěže, Plzeňský kraj, Výstavy fotografií

Přírodní krásy Evropy – výstava nejlepších velkoformátových fotografií 1. kola stejnojmenné fotosoutěže.

Evropská divočina pohledem českého fotografa, ze země kde má krajinářská fotografie tradici. Téma fotografií je zaměřené na přírodní scenérie všech evropských zemí, včetně České republiky.

Celkem se uskuteční 3 kola soutěže spojené s výstavami fotografií v plzeňské Galerii Bílé nároží. Projekt doplňuje tematický doprovodný program. Celkový výběr nejlepších fotografií budou pak moc diváci vidět na velké výstavě v novém kulturním centru Světovar v roce 2015.

14. 2. 18 h – vernisáž výstavy Přírodní krásy Evropy (1. kolo), vyhlášení vítězů a předání cen, kulturní program, Galerie Bílé nároží, Přešovská 20, Plzeň (výstava do 28. 3. 2014)

Doprovodný program – Přednášky s fotografy

Dům hudby, Husova 30, Plzeň
13. 3. 18 h – „Českou divočinou“ – přednáška, fotograf Jaroslav Vogeltanz
10. 4. 18 h –„Šumava romantická“ – přednáška, fotograf Vladislav Hošek
„Přírodní krásy Evropy“ jsou součástí projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Jsme částí  Země, o.s, Plzeň, www.jsmecastizeme.org

Fotografická soutěž „Přírodní krásy Evropy“ do 30.10. 2013

12. 9. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Česká republika, Fotografické soutěže, Plzeňský kraj

Fotografická soutěž krajinářské fotografie z přírodních scenérií všech evropských zemí včetně ČR, pro české fotografy .

Projekt „Přírodní krásy Evropy“ připravilo občanské sdružení Jsme částí Země. Jde o fotografickou soutěž, která otevřená pro amatérské i profesionální fotografy, kteří mohou své autorské fotografie v elektronické podobě zaslat emailem do konce října.

Pro autory nejlepších fotografií čekají zajímavé a hodnotné ceny. Cenou za 1 .místo je 3000 Kč + stan Husky . V porotě zasednou známí plzeňští fotografové. Součástí projektu je i výstava nejlepších fotografií v plzeňské Galerii Bílé nároží.

„Přírodní krásy Evropy“ jsou součástí projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 (www.plzen2015.eu) za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Celkem se uskuteční 3 ročníky této fotosoutěže spojené vždy s výstavou. Vyvrcholením projektu bude velká výstava v nově zrekonstruovaném kulturním centru Světovar v roce 2015, což bude i velká příležitost pro prezentaci tvorby pro zúčastněné fotografy. Součástí projektu jsou i doprovodné akce.

Pravidla a více o  soutěži na: www.jsmecastizeme.org

Fotografie můžete zaslat do 30. 10. 2013 na email: jcz.evropa@email.cz

Pořadatelem fotosoutěže je Jsme částí Země, o.s. , Plzeň

Výstava fotoklubu Rokycany „hravá fotografie“ 3.9.2013

3. 9. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Plzeňský kraj

Milovníci fotografie, zveme vás srdečně na krásný hrad Švihov, kde jako fotoklub budeme vystavovat ve dnech od 3.9.2013 do 29.9.2013.

Vernisáž bude v úterý 3.9.2013 od 17:00 za účasti autorů: GIBALA David, GIBALA František, HORÁČKOVÁ Helena, HORČIČKA Jiří, KOVÁCSOVÁ Erika, MAREK Jindřich, PILAŘ Milan, SLAVÍK Jaroslav, VRAŠTIL Martin.

Těšíme se na vás,  váš fotoklub Rokycany.

Výstava Fotoklubu Rokycany (Švihov 2013)

8. 8. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Plzeňský kraj, Výstavy fotografií

Milovníci fotografie, zveme vás srdečně na krásný hrad Švihov, kde jako fotoklub budeme vystavovat ve dnech od 3.9.2013 do 29.9.2013.

Vernisáž bude v úterý 3.9.2013 od 17:00 za účasti autorů: GIBALA David, GIBALA František, HORÁČKOVÁ Helena, HORČIČKA Jiří, KOVÁCSOVÁ Erika, MAREK Jindřich, PILAŘ Milan, SLAVÍK Jaroslav, VRAŠTIL Martin.

Těšíme se na vás,  váš fotoklub Rokycany.