III. memoriál Luďka Mařáka, Prostějov

10. 1. 2014, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Olomoucký kraj, Výstavy fotografií

Spolek prostějovských fotografů vznikl v roce 2009 jako volné sdružení aktivních amatérských fotografů s podobnými zájmy i představami o společné činnosti. Jeho jádrem je skupina přátel, kteří se již předtím společně scházeli nejen kvůli svému fotografickému koníčku, ale i ze záliby v cestování, lásce k přírodě a horám.

Ať si již každý fotografujeme sám či na společných výpravách na kole i pěšky, po horách i rovinách, svoje fotografické úlovky si navzájem prezentujeme a hodnotíme při svých přátelských posezeních. Naší snahou je výsledky své fotografické tvorby pravidelně prezentovat na veřejnosti a účastnit se i fotografických soutěží. Spolek prostějovských fotografů se zapojil do aktivní činnosti Svazu českých fotografů, jehož jsou všichni zakladatelé Spolku členy a v jehož ústředním poradním orgánu máme za náš region svého zástupce.

Společná výstava je mozaikou různých fotografických žánrů, kterými se jednotliví členové zabývají – od krajiny přes architekturu, art, portrét, akt až k reportážím z ulic. Výstava je věnována památce kamaráda fotografa Luďka Mařáka, zakládajícího člena Spolku prostějovských fotografů a Jarmily Pospíšilové, novinářce a kamarádce.

Dvě výstavy členů Spolku prostějovských fotografů

5. 12. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Olomoucký kraj, Výstavy fotografií

Dovoluji si Vás pozvat na vernisáž fotografické výstavy Spolku prostějovských fotografů v Olomouci, v Regionálním centru, která má název Střípky z Josefkolu. Jedná se o střípky, které vykreslují mozaiku loňského i letošního Josefkolu, ke kterému Spolek prostějovských fotografů přispěl svojí troškou do mlýna.

Výsledkem práce souběžného fotografování celého programu i zákulisí Josefkolu několika prostějovskými fotografy je jednak audiovizuální DVD, vytvořené organizátory z těchto akcí, které je promítáno v Muzeu kočárů v Čechách pod Kosířem, a pak i fotografická výstava, kterou bude možné nyní vidět v olomouckém Regionálním centru.

Svoji novou výstavu ns názvem Krajina zahalená do zimy, na kterou Vás chci pozvat, jsem nyní instaloval v Kavárně Kůrka ve Vodní ul. v Prostějově. Jak již název výstavy napovídá, snímky jsem pořídil na svých toulkách na sněžnicích zasněženou horskou krajinou.

Josef Franc – Národní parky Srbska, Prostějov

8. 5. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Olomoucký kraj, Výstavy fotografií

Před několika lety jsem směr svých cestovatelských výprav zaměřil na Balkán, jenž je součástí evropského kontinentu a není od nás příliš vzdálen. Pro turistu je to však zcela jiný svět, s jinými tradicemi i způsobem života, hodnotami. A součástí toho je zajímavá krajina s nádhernou přírodou, kterou stojí za to poznávat.

Fotografická výstava je takovou menší mozaikou přírody, kterou jsem zachytil při svém putování národními parky Tara a Zlatar v Srbsku. Třeba budou moje snímky pro někoho inspirativní k návštěvě této země.

Josef Franc vystavuje v Drahanovicích

21. 3. 2013, vložil: | 0 komentářů |

Memoriál Luďka Mařáka, Prostějov

22. 1. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Olomoucký kraj, Výstavy fotografií

Posílám pozvánku na společnou fotografickou výstavu našeho Spolku prostějovských fotografů, věnovanou památce našeho kamaráda Luďka Mařáka.

Výstavy členů Spolku prostějovských fotografů, Prostějov a Jeseník

5. 11. 2012, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Olomoucký kraj, Výstavy fotografií

Strana 1 z 612345...Poslední »