Chebské dvorky 2012

29. 5. 2012, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Karlovarský kraj, Výstavy fotografií

Galerie 4 – galerie fotografie Cheb pořádá krajský festival uměleckých projektů s mezinárodní účastí Chebské dvorky 2012. VÝSTAVY-DIVADLO-HUDBA-TVŮRČÍ DÍLNY-FILMOVÉ PROJEKCE-TVORBA NEZÁVISLÝCH ČESKÝCH DESIGNERŮ

Slavnostní zahájení se uskuteční v rokli u Západočeského divadla, ul. Obrněné brigády dne 6. června 2012 v 19.00 hodin. Od 6. do 9. června, od středy do soboty, ožije historické centrum města Chebu a stane se již podesáté místem setkání profesionálních i amatérských umělců a příznivců umění z Čech i ze zahraničí.

VÝSTAVY volné tvorby i projektů, na zdech, plotech i zábradlích se uskuteční za přítomnosti většiny autorů – Markéta Dlouhá-Márová, Vlastimil Kula, Bořivoj Hořínek, Jan Schýbal, Lubomír Stiburek, Anna a Karel Kocourkovi, Ladislav Šolc, Karolína Koblenová, Denisa Belzová, Fotoklub Rokycany, Sokolov aj. Na 22 dvorcích, ve vzduchu a na zemi se ocitnou fotografie, malby, grafické práce, kresby, plastiky i sochy.

Výstavy na jednotlivých dvorcích budou veřejnosti přístupné od čtvrtka 7. do soboty 9. června, od 10 do 17.30 hodin. Podrobný program festivalu včetně mapky najdete na webu www.chebske-dvorky.cz

Ohnestrom v Galerii 4

1. 6. 2011, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Karlovarský kraj, Výstavy fotografií

Dobrý den,

rád bych Vás pozval a upozornil na výstavu fotografické skupiny OHNESTROM, která proběhne od 3.6. do 29.6.2011 v Galerii 4 v Chebu. Slavnostní zahájení se uskuteční 3.6.2011 od 18:00.

pozvánka na výstavu OHNESTROMu

Členy skupiny jsou Karel Bláha, Jindřich Čermák, Jaroslav Slavík a Jiří Veselý. Fotografují výhradně na černobílý film středních a větších formátů. Pokud jsou mé informace správné, vznikla „fotobuňka“ v roce 2006 a jejich vlastními slovy fotografují:

„…zátiší nebo struktury charakteru zániku či přeměny věcí které k něčemu sloužily a s tím spojenému estetického prožitku, pokud ho v tom člověk chce hledat. Přitahuje nás prostředí nebo předměty, které ztratily svůj původní účel a jen trvají.“

Jejich fotografie jsou zajímavé svým pohledem a inspirující svojí technickou poctivostí.