Fotosoutěž FOTOPEKLÍK

25. 3. 2014, vložil: | 1 komentář |
rubrika: Fotografické soutěže, Jihočeský kraj

Místní akční skupina Blanský les – Netolicko o.p.s. a Občanské sdružení Rozkvět zahrady jižních Čech – místní akční skupina vyhlašují fotografickou soutěž „FOTOPEKLÍK“. Fotografie musí tematicky pocházet z území MAS Blanský les – Netolicko a MAS Rozkvět zahrady jižních Čech (viz mapka).

Snímky je možné posílat až do konce března 2014. Podrobná pravidla soutěže najdete na stránkách www.mas-netolice.cz.

Fotosoutěž na téma „ ALEJE“

10. 2. 2014, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Fotografické soutěže, Jihočeský kraj

Občanské sdružení Fotoklub v Myslkovicích ve spolupráci s obcí Myslkovice pořádá 3. ročník fotosoutěže na téma „ ALEJE“. Soutěž je pro každého fotografa a příznivce fotografie, který zašle 1 až 3 snímky na e-mail os-fotoklub@seznam.cz

Do soutěže můžete zasílat své fotografie od 15.2. 2014 do 15.4.2014. Vyhlášení a vyhodnocení soutěže se uskuteční na vernisáži výstavy nejlepších soutěžních snímků 17.5. 2014 v galerii na zámečku v Myslkovicích.

os-fotoklub.estranky.cz

Milan Fara – Balletto, Blatná

8. 8. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Jihočeský kraj, Výstavy fotografií

Fotoskupina SPEKTRUM Blatná Vás zve do Minigalerie BESEDA na výstavu fotografií RNDr. Milana Fary – BALLETTO.

Zahájení výstavy a setkání s autorem proběhne 31.8. 2013 od 17,00.

informace o autorovi – PDF

Fotografické žně v Českém Krumlově

20. 6. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Jihočeský kraj, Semináře, workshopy

Minulý víkend proběhl pilotní ročník nejrozsáhlejšího svátku fotografie pod širým nebem. Open-air FOTO festival byl především o možnostech fotografovat nevšední zážitky, lidi a situace, které byly k vidění po celém historickém centru města. Ohlasy návštěvníků předčily očekávání organizátorů.

Na 17 fotolokacích proběhlo přes 120 přednášek, 33 praktických dílen a k vidění bylo na 100 modelů a umělců. Návštěvníci měli šanci blíže se seznámit s dvěma desítkami foto žánrů a s 30 osobnostmi ze světa fotografie. Fotit a bavit se bylo možné přes celý den i v noci.

Reakce návštěvníků popisuje Martina Ptáčková z organizačního týmu: „Nejvíce nadšené ohlasy se k nám dostávaly od návštěvníků z lokací Svět fantazie, Ateliéry výtvarného umění, a samozřejmě z často až přeplněné Glamour academy, Born to be wild a Femme Fatale. Právě toto byly lokace atraktivní nejen pro fotografické nadšence, ale i pro širokou veřejnost. “
Zobrazit celý článek »

Přes povodně se Fotofestival v Krkumlově koná

7. 6. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Jihočeský kraj, Semináře, workshopy

Dovolte nám, abychom vás pozvali na nejfotogeničtější akci roku, Open-air FOTO festival, která se i přes nepřízeň počasí uskuteční již tento víkend 8. a 9. června v Českém Krumlově, který je i spolupořadatelem akce.

Součástí tohoto svátku fotografie, který proběhne po celém historickém centru města, bude i rozsáhlá prodejní výstava všech fotografů, kteří na festivalu přednáší a vystavují. Fotografie jsou v kvalitním tisku, často velkoformátové a po dohodě s radnicí a fotografy půjde výtěžek na obnovy postižených míst povodněmi.

Open-air FOTO festival je určen všem, kteří milují svět fotografie, ať už jde o začátečníka, nadšeného amatéra, zkušeného fotografa nebo širší veřejnost  bez fotografických ambicí, pro kterou je připraven bohatý doprovodný program.  Zajímavé přednášky a praktické dílny poodkryjí tajemství dobré fotografie. Návštěvník se může seznámit s nejnovějšími trendy v technice, zajímavými osobnostmi, fotografy a prodejními výstavami.

Pečlivě koncipovaný a především fotogenický program a kvalitní zázemí umožňuje prožít víkend plný (nejen) fotografických zážitků.

Těšíme se na Vás, produkční tým OAFF.

Fotofestival se blíží

27. 5. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Jihočeský kraj, Semináře, workshopy

Přinášíme další informaci o tom, co zajímavého si můžete vyzkoušet na blížícím se fotofestivalu v Českém Krumlově.

Fotograf využívá řadu světel, od přírodního po stroboskopická. Přirozené světlo je pro focení nejlepší, co dělat, když ale chybí?

Když slunce tolik nesvítí nebo vytváří nepěkné stíny a vy nemáte na drahé fotovybavení, odrazná deska zachrání nejeden snímek. Většinou se jedná o umělou textilii kruhového, elipsovitého či obdélníkového tvaru, v barvách černé, bílé, stříbrné a zlaté. Výběr desky závisí na efektu, kterého chcete docílit. Nemáte-li na drahé fotovybavení, můžete si odraznou desku vyrobit i doma. Vezmete si karton nebo tvrdší papír, alobal a lepící pásku a na světě je stříbrná odrazná deska. Jak ale s odraznými deskami pracovat je věc jiná. Seznamte se na Open-air FOTO festivalu s různými typy odrazných desek a jak s nimi pracovat.

Na festivalu si kromě odrazných desek můžete otestovat i trvalá a záblesková světla a zjistit výhody různých značek a porovnat výsledky. Zjistíte nejen rozdílné svícení různými studiovými světly, míchání denního a umělého světla, ale vyzkoušíte si i soft boxy, strip boxy, octa boxy, beauty dish, reflektory, klapky, voštiny, deštníky a řadu dalších vychytávek.

Na vybraných lokacích budou připraveny pro individuální focení tématické fotokoutky s nainstalovanou technikou i s modely a modelkami. Navíc si můžete zapůjčit a vyzkoušet si odpalovačky. Nesmíme zapomenout ani na externí blesky a samozřejmě na strobosvětla při focení pohybu. Co všechno se dá podniknout a vytvářet díky malování světlem vám odpoví přednášky a dílny na téma luminografie.

Pokud začínáte anebo nejste ještě pevní v kramflecích, co se světelné techniky týče, ničeho se neobávejte, na místě vám bude k dispozici nejen odborný personál, ale také profi modelky, dekorace a technika.

Více info: www.foto-festival.cz