Návod a pravidla pro vkládání příspěvků

Obsah příspěvků

• Vkládané příspěvky by měly být zaměřené podobně jako tento portál – fotokluby, fotografické výstavy a soutěže, zajímavosti týkající se fotografování.
  • Příspěvky obsahující reklamní a komerční obsah je dovolené vkládat až po domluvě s administrátorem webu. Vložení takových příspěvků bývá placené.
  • Za obsah příspěvků a komentářů ve fóru zodpovídají jejich autoři (= ten, kdo je sem vložil). Provozovatel portálu Fotokluby.cz nenese žádnou odpovědnost za příspěvky porušující zákon, autorská práva nebo poškozující jiné osoby či firmy. Pokud na podobný příspěvek nebo komentář narazíte, napište administrátorovi, neprodleně jej odstraníme.
  • Vyhrazujeme si právo jakýkoliv příspěvek nebo komentář neuveřejnit nebo dodatečně odstranit.
  • Administrátor může příspěvek dodatečně editovat ve smyslu upravení vzhledu a funkčnosti – odstranění chyb v odkazech, textu, formátování, přemístění nebo odstranění některých obrázků, změna jejich velikosti a podobně. Zásadnější změny obsahu jsou možné až po domluvě s autorem textu.
  • Na portál Fotokluby.cz vkládají autoři své příspěvky a komentáře bez nároku na honorář.

Vkládání příspěvků bez registrace

• Pokud jde jen o jednorázovou akci a nepředpokládáte vkládání dalších článků, nechcete se registrovat, nebo si moc nerozumíte s počítačem, můžete  příspěvek zaslat bez registrace e-mailem na adresu fotokluby@seznam.cz
  • Pokud posíláte pozvánku na výstavu ve formě obrázku, tak nezapomeňte napsat krátký doprovodný text – např. název akce, kdo to pořádá, základní informace o autorovi, kdy a kde se akce koná, do kdy potrvá, otevírací doba, atd.
  • Pokud posíláte textový článek, tak je dobré přidat i nějakou fotografii (snímek autora, ukázku z výstavy, logo akce, apod.) – článek s doprovodným obrázkem vždy více zaujme.
  • Texty pište i s diakritikou.
  • Příspěvky zasílejte s dostatečným předstihem, alespoň 1-2 týdny před zahájením akce – vkládám je většinou 1-2x týdně dle pracovní vytíženosti (někdy to může trvat i déle).

Opakované vkládání příspěvků

• Před vložením prvního příspěvku je nutné se zaregistrovat (vpravo nahoře klikněte na „Přihlásit se“, pak „Registrace“).
  • Po přihlášení klikněte na volbu „Vytvořit příspěvek“. Napište sem text a zvolte vhodné Rubriky (dle tématu a kraje konání akce – např. Plzeňský kraj, Výstavy fotografií.)
  • Pokud má příspěvek více než cca 15-20 řádků, oddělte jeho úvodní část od zbytku textu – umístěte kurzor za úvodní část a klikněte na ikonku more.gif
  • Když je příspěvek hotový, klikněte na tlačítko „Publikovat“ (případně na „Odeslat ke schválení“, pokud jste tu poprvé).
  • Z počátku se vložené příspěvky zobrazí na webu až po schválení administrátorem, je to ochrana proti spamu. V tom případě napište email na adresu fotokluby@seznam.cz, abych o vašem článku věděl a mohl jej schválit. Následně vám mohu nastavit vyšší oprávnění, aby se další příspěvky již zobrazovaly ihned po vložení.
  • Při kopírování textu z textových editorů se zkopíruje i původní formátování, což může způsobit problémy se vzhledem příspěvku. Někdy je dobré nejprve text vložit třeba do programu „Poznámkový blok“ (ve Windows je ve složce Programy – Příslušenství) a pak teprve zkopírovat sem. V editoru pro vkládání příspěvků jsou tu na to také automatické funkce (klikněte na ikonku „Zobrazit rozšířené možnosti“ – objeví se další nástroje).
  • Pokud budete mít problémy s formátováním textu, napište mi mail. Příspěvek dodatečně upravím.
  • Starší neaktuální příspěvky (např. pozvánka na výstavu, která již skončila) z tohoto portálu neodstraňujte. Jsou již zaindexované ve vyhledávačích a mohou být stále pro některé lidi zajímavé. Vypovídají o dřívější činnosti fotografů a spolků – bylo by škoda z internetu smazat svoji historii.

Vkládání odkazů do příspěvků

• Pro vložení odkazu označte část textu, klikněte na ikonku link.gif, vložte adresu odkazu včetně http:// a zaškrtněte možnost „Otevřít odkaz v novém okně“.
  • Když máte článek hotový, vyzkoušejte správnou funkčnost odkazů (klikněte na „Zobrazit náhled“ a odkazy proklikejte).

Vkládání obrázků

• Pokud je to možné, je dobré do úvodní části příspěvku vložit alespoň jeden ilustrační obrázek – článek tak více zaujme.
  • Obrázky by měly být ve vhodném formátu (jpg, gif, png) a neměly by mít rozměry větší než cca 1000 bodů a datovou velikost do 300 kB.
  • Pokud ještě nemáte oprávnění ke vkládání obrázků (stav po registraci), vložte jen text příspěvku a obrázek pošlete mailem na adresu fotokluby@seznam.cz – vložím jej, případně vám nastavím vyšší oprávnění
  • Jednotlivé obrázky vkládejte pomocí tlačítka „Nahrát/vložit: “ – „Přidat obrázek“, které je mezi názvem článku a oknem Editor (nesmíte být přepnuti na záložku HTML). Po výběru a nahrání obrázku se vám zobrazí další možnosti – u volby „Velikost“ vyberte vždy možnost „Náhled“. Zarovnání je asi nejlepší na střed. Vkládání dokončíte kliknutím na tlačítko „Vložit do příspěvku“.
  • Sady obrázků, mezi kterými bude pak možno listovat (např. elektronická verze výstavy, cyklus fotek z akce, vítězné fotografie…) se vkládají prostřednictvím pluginu Gallery. Ještě nastavuji, popis doplním …