Výstava fotografií „B 24 – Liberator“, Nepomuk

17. 2. 2014, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Plzeňský kraj, Výstavy fotografií

Posílám pozvánku na výstavu fotografií týkajících se amerického bombardéru sestřeleného 22. 2. 1944 nedaleko Nepomuka. V troskách tehdy zahynulo 10 členů posádky, přežil jediný, kterého výbuch motoru ve vzduchu vymrštil z trupu letounu a na padáku přistál. Začátkem 90. let minulého století parta nadšenců trosky letounu vykopala a od 22. 2. 2014 budou součástí trvalé expozice nepomuckého muzea.

Výstava fotografií představí archívní snímky z doby, kdy se trosky Liberaturu B24J postupně dostávaly na povrch, mnohé snímky připomenou vzpomínkové pietní akty, kterých se účastnily opravdové legendy 2. světové války – jmenujme alespoň Jaroslava Fajtla, Aloise Šišku a stihačské eso Františka Peřinu ….

Výstava potrvá do konce září a bude otevřena v pracovní době nepomuckého muzea. Za Fotoklub Nepomuk Milan Demela.