Výsledky 3. ročníku fotografické soutěže o nejzajímavější PF 2014

11. 2. 2014, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Česká republika, Fotografické soutěže, Slovensko, Soutěže Fotokluby.cz

Internetový portál Fotokluby.cz, časopis FotoVideo a vydavatelství Zoner Press spolu uspořádali 3. ročník fotografické soutěže o nejzajímavější PFku. Sešlo se nám celkem 274 fotografií, takže stejně jako v loňském roce byl výběr jen několika vítězných snímků velmi obtížný. Soutěže se zúčastnili členové z 58 českých a slovenských fotoklubů a také další fotografové, kteří zatím žádný fotoklub nenavštěvují.

Porota složená ze zástupců organizátorů nakonec vybrala 4 vítězné fotografie, které obdržely shodně nejvyšší počet bodů. Jsou to tyto PFky:

• 44 – Diana Dufková
  • 114 – Hanka Brožková
  • 154 – Zbyněk Cincibus – Fotoklub Balvan Jablonec nad Nisou
  • 233 – Pavel Snoha – Fotoklubu Svitavy

Autoři těchto snímků obdrží ceny od redakce časopisu FotoVideo.

Stejně jako v minulých letech proběhla ještě druhá část soutěže a to hodnocení fotoklubů. Do výběru vítězů se zapojilo 12 fotoklubů -  Fotoklub Okamžiky Zlín, Jesenický fotoklub, Fotoklub Vsetín, Fotoklub F99 Ústí nad Labem, Fotoklub Nepomuk, FotoKomPost Domažlice, Fotoklub U3V Brno, Fotoklub Balvan Jablonec nad Nisou, Fotoklub MKS Nová Paka, Fotoklub PCW, Fotoklub Pix-XL Rožňava a Fotoklub Svitavy.

V soutěži fotoklubů se nejlépe umístily tyto PFky:

• 1. místo – 6 bodů – snímek 56 – Jaroslav Mareš – Fotoklub Svitavy
  • 2.-3. místo – 5 bodů – snímek 114 – Hanka Brožková
  • 2.-3. místo – 5 bodů – snímek 130 – Petra Pajpachová
  • 4.-6. místo – 4 body – snímek 11 – Zuzana Vitvarová – Fotoklub Balvan Jablonec nad Nisou
  • 4.-6. místo – 4 body – snímek 66 – Ondrej Čechvala
  • 4.-6. místo – 4 body – snímek 196 – Martina Skalická – Fotoklub Písek
  • 7.-8. místo – 3 body – snímek 10 – Zuzana Vitvarová – Fotoklub Balvan Jablonec nad Nisou
  • 7.-8. místo – 3 body – snímek 45 – Diana Dufková

Ceny pro 3 vítěze této části soutěže věnovalo vydavatelství Zoner Press.

Všem vítězům gratulujeme a velmi děkujeme fotoklubům, které se zapojily do hodnocení soutěže. Věřím, že porotování soutěže bylo i pro ně zajímavé a přínosné. Také děkujeme sponzorům, kteří věnovali ceny.

banner_234x60 fotovideo_casopis_logo_barva logo_zoner_press