III. memoriál Luďka Mařáka, Prostějov

10. 1. 2014, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Olomoucký kraj, Výstavy fotografií

Spolek prostějovských fotografů vznikl v roce 2009 jako volné sdružení aktivních amatérských fotografů s podobnými zájmy i představami o společné činnosti. Jeho jádrem je skupina přátel, kteří se již předtím společně scházeli nejen kvůli svému fotografickému koníčku, ale i ze záliby v cestování, lásce k přírodě a horám.

Ať si již každý fotografujeme sám či na společných výpravách na kole i pěšky, po horách i rovinách, svoje fotografické úlovky si navzájem prezentujeme a hodnotíme při svých přátelských posezeních. Naší snahou je výsledky své fotografické tvorby pravidelně prezentovat na veřejnosti a účastnit se i fotografických soutěží. Spolek prostějovských fotografů se zapojil do aktivní činnosti Svazu českých fotografů, jehož jsou všichni zakladatelé Spolku členy a v jehož ústředním poradním orgánu máme za náš region svého zástupce.

Společná výstava je mozaikou různých fotografických žánrů, kterými se jednotliví členové zabývají – od krajiny přes architekturu, art, portrét, akt až k reportážím z ulic. Výstava je věnována památce kamaráda fotografa Luďka Mařáka, zakládajícího člena Spolku prostějovských fotografů a Jarmily Pospíšilové, novinářce a kamarádce.