Výsledky 43. ročníku Turnovského mapového okruhu

8. 7. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Česká republika, Královéhradecký kraj, Mapové okruhy

V sobotu 15.6.2013 kromě Mapového okruhu Blatenská růže byl ukončen i 43. ročník Turnovského MO. Původně měl být pořadatelem Fotoklub Soudkovitost 09 Aš, který se však pořadatelství vzdal a navíc z mapového okruhu ještě před zahájením odstoupil. Pořadatelství pak převzal Fotoklub KDÚ Trutnov. Přesto že měl na zajištění mapového okruhu minimálně času, tak se ho zhostil velice dobře.

V tomto mapovém okruhu již podruhé za sebou zvítězil Fotoklub MKS Domažlice. V soutěži jednotlivců se nepodařilo obhájit prventství potřetí za sebou Liboru Votočkovi z Fotoklubu FHFB Jilemnice a přepustil první místo kolegyni Dagmar Lühringové z Fotoklubu NEKRAS Jablonec nad Nisou.

Pořadí klubů:

• 1. Fotoklub MKS Domažlice
  • 2. Fotoklub FHFB Jilemnice
  • 3. Fotoklub KDÚ Trutnov
  • 4. Fotoklub NEKRAS Jablonec n. N.
  • 5. Fotoklub Spoušť Vrchlabí

• 9. Š. Svobodová – Mladá Boleslav – Poklidné setkání
  • 9. B. Vopat – Domažlice – Nová fáze života
  • 10. P. Zelený – Hlinsko – Parní ničitel
  • 10. D. Balcar – Domažlice – Struktury I.

V příspěvku o MO Blatenská růže jsem upozorňoval na trochu jiuý způsob stanovování pořadí jednotlivců. Zde je další varianta. V Turnovském MO se určuje i pořadí nejúspěšnějších autorů součtem bodů jejich dvou nejlépe hodnocených fotografií. Výsledky jsou zde:

• 1. D. Lühringová – Jablonec n.N.
  • 2. Ing. C. Košťál – Trutnov
  • 3. L. Votoček – Jilemnice
  • 4. B. Vopat – Domažlice
  • 5. Z. Šanc – Trutnov

Poděkování za poskytnutí výsledků i elektronických kopií nejlepších fotografií patří kolegovi Z. Fibírovi z pořádajícího Fotoklubu KDÚ Trutnov. Pořadatelem příštího ročníku bude Fotoklub Beseda Otrokovice.

V období do dovolených ještě v sobotu 29.6.2013 proběhne vyhodnocení Moravskoslezského MO, jehož pořadatelem je letos Fotoklub Kuřim. Vyhodnocení zbývajících mapových okruhů proběhne až na podzim.

Ing. Josef Podvalský