Velké setkání českých i zahraničních fotoklubů – tisková zpráva

17. 4. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Jihočeský kraj, Semináře, workshopy, Výstavy fotografií

V rámci červnového Open – air FOTO festivalu proběhne v Českém Krumlově velké setkání českých i zahraničních Fotoklubů.

Zástupci krumlovského fotoklubu FotoKrumlov se rozhodli v roli domácích zorganizovat velké setkání členů českých a vybraných zahraničních fotoklubů. Každý zúčastněný fotoklub tak může prezentovat svou práci a díky tomu se laická i odborná veřejnost seznámí s jeho aktivitami. Navíc bude na festivalové trase výstava fotografií členů fotoklubů. Zájem již projevily některé rakouské a maďarské fotokluby.

Program a výhody pro členy zaregistrovaných fotoklubů

Den před oficiálním zahájením festivalu, se uskuteční setkání členů fotoklubů v prostorách  klubu FotoKrumlov. Večer proběhne ve spolupráci s pořadatelem festivalu speciální neveřejná akce pouze pro členy přihlášených fotoklubů a prohlídka vybraných festivalových lokací. Členové si tak mohou vytvořit rozsáhlé portfolium ještě před začátkem samotného festivalu. K dispozici budou různé druhy světelné techniky, profesionální modely a vyškolení fotomanažeři pro konzultace a diskuse. Během festivalu budou k vidění výstavy členů jednotlivých fotoklubů, které se na Setkáni zaregistrovaly. Bonusem pro registrované účastníky Setkání je nárok na slevovou kartu.

Open – Air FOTO festival

Nejfotogeničtější akce roku, jejímž spolupořadatelem je město Český Krumlov, proběhne v Českém Krumlově 8. a 9. června. Festival je určen laické a odborné fotografické veřejnosti i celým rodinám. Nabídne to nejzajímavější ze světa fotografie – novinky ve fototechnice, interaktivní výstavy, přednášky, praktické dílny, soutěže a setkání s odborníky z ČR i zahraničí. Pečlivě koncipovaný program a kvalitní zázemí umožňuje prožít víkend plný (nejen) fotografických zážitků, kdy celé historické centrum města ožije fotografií.

8. – 9. 6. 2013               Open – Air FOTO festival                        Český Krumlov

Denní program:      So 8.6. od 10,00 do 19,00 hod   /   Ne 9.6. od 10,00 do 17,00 hod

Noční focení:          So 8.6.  od 21,00 do 23,30 hod

Glamour párty:       So 8.6. od 20,00 hod v Klubu City Lounge

Foto žánry – Zaostřeno na člověka

Portrét ● Fashion ● Art ● Rodina a děti, svatba ● Člověk a výtvarné umění ● Člověk v pohybu

Člověk a zvíře ● Foto kultury (kapely, tanečníci, ohňová show) ● Glamour / Akt (18+) ● další

Spolupořadatelem festivalu je město Český Krumlov.

Festival podporují:

• SUPŠ Sv. Anežky české
  • Museum fotoateliér Seidel
  • FotoKrumlov
  • Fotoklub Český Krumlov

Programoví a produktoví partneři: Nikon, Photon Europe, Fomei, AFOP, Eizo, Macroworld, Rayfilm,  TiskFotek, Zoner

Mediální partneři: FotoVideo, DiggiNeff, Atlas Česka, iFotoVideo, FotoNoviny, ephoto.sk, Focus magazine, Fotokluby.cz

Další informace:

www.foto-festival.cz, facebook.com/xtasy.eu

Kontakt: Martina Ptáčková / martina.ptackova@innovate.cz / produkce@foto-festival.cz + 420 777 931 506, +420 725 377 704