Fotograf roku – výsledky 3. kola – “Život ve městě”

27. 3. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Česká republika, Fotografické soutěže

Přinášíme Vám výsledky 3. kola soutěže Fotograf roku 2013, kterou pořádá časopis FotoVideo.

Kategorie Fotoklub roku

(Každý měsíc Vám zde budeme přinášet průběžné výsledky soutěže fotoklubů.)

Nejlepších 5 fotografií třetího kola – téma „Život ve městě“

1. místo – Jana Kupčáková – Svět ve výloze

Komentář poroty:
Motiv výlohy, jako svého druhu symbol života ve městě, se objevil na mnohých fotografiích tohoto soutěžního kola. Porota nakonec jako vítěznou vybrala práci, která vedle svých kvalit obrazových a výtvarných má potenciál oslovit diváka i svou nevšední atmosférou a mystikou, volně odkazující k nočnímu životu velkoměsta.

2. místo – Mariana Drápalová – Městská

Komentář poroty:
Díky vhodně zvolenému nízkému protisvětlu a lehkému oparu vznikl z každodenní a téměř všední scenérie poetický obraz ranní procházky se psem.

3. místo – Petra Šochmanová – Můj americký sen

Komentář poroty:
V realitě jednoduché aranžmá reklamní akce s ohlížející se zákaznicí hypermarketu. Na snímku zaujme především neobvyklou pastelovou barevností na krémovém pozadí podlahy, osobitou stylizací motivu v nadhledu a překvapivým členěním jednotlivých prvků obrazu, jež se v křivkách odvíjí od centrální kompozice.

4. místo – Pavel Budek – Pan průhledný čeká na tramvaj

Komentář poroty:
Osobitá poetika tohoto mysteriózně laděného nokturna jistě upomene nejednoho milovníka fotografie na slavný snímek „Nočního chodce“ od významného českého fotografa Václava Chocholy.

5. místo – Jitka Fabianová – Jsme tu …

Komentář poroty:
To co bylo pro nás starší občany ještě před čtvrtstoletím téměř nedostupné, je, díkybohu, pro dnešní mládež samozřejmostí.

Uzávěrka tématu „Zvěr, zvířata a zvířátka“ je dne 8. dubna 2013. Více na www.ifotovideo.cz