Dvě výstavy v Litoměřicích

21. 1. 2013, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Ústecký kraj, Výstavy fotografií

Zvířata kolem nás

To je název prvé výstavy, kterou v letošním roce uspořádali členové Fotoklubu Porta Litoměřice ve Foto Galerii Na Baště. Pod tímto názvem zde vystavuje štětský fotograf Václav Markvart své barevné fotografie. Na svých výstavních zvětšeninách zde představuje drobné ptáky jakými jsou sýkorky či sovy, ale i kupř. sokola a mořského orla. Tedy ptáky se kterými se sice můžeme setkat v naší volné přírodě, ale pokud nemáme potřebnou trpělivost a znalosti jejich života, tak se s nimi ani nesetkáme. Tuto trpělivost a znalosti zde však vystavující autor osvědčuje a tak máme možnost je spatřit nejen při hnízdění, krásném letu, ale i při lovu. Nejen na tyto živé krále vzduchu zaměřil autor své objektivy, ale nasnímal i obyvatele našich polí a lesů – divočáky či jeleny.

Tyto skutečně zajímavé a i neopakovatelné záběry jsou v této fotografické galerii k vidění až do 13. března, denně vždy od 11.h do 22.h. Srdečně zve autor a pořadatelé.

Konec světa v Litoměřicích

je název výstavy, kterou v pondělí 21. ledna 2013 do prostor Gotického Hradu v Litoměřicích nainstalovali členové místního Fotoklubu Porta. S ohledem na rozsáhlou mediální kampaň zde vystavující zachytili reportážní formou očekávanou apokalyptickou změnu města dne 21.12.2012. Na svých barevných zvětšeninách zde zobrazují vánoční trhy, život v restauracích, obchodech a i “ změnu“ městské krajiny. Jde o úzký výběr 24 záběrů, které dokumentují očekávaný Konec světa.

Výstava je přtupná denně od 9.00 hod. do 17.00 hod až do 11. února 2013.

za pořádající BcA. Fanda F. Diviš