Výsledky 41. ročníku Ratibořického MO

11. 9. 2012, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Česká republika, Mapové okruhy

V sobotu 1. září 2012 byl v Polici nad Metují závěrečným hodnocením uzavřen 41. ročník Ratibořického mapového okruhu. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 18 fotoklubů z celé České republiky. Tentokráte se nezapojil fotoklub z polského Klodzka.

Průběh mapového okruhu byl poznamenán některými problémy, které se především dotýkaly pravidelného hodnocení map zúčastněnými fotokluby, kumulací map u klubů a neposíláním hodnocení správci MO. Přes všechny tyto problémy byl mapový okruh dokončen před plánovaným závěrečným vyhodnocením, ale za neodeslání hodnocení ostatních klubů nebyl hodnocen Fotoklub Hradec Králové.

Po tříleté nadvládě Fotoklubu MKS Jaroměř zvítězil Fotoklub ALFA Pardubice, který také převzal putovní pohár a ještě před ukončením mapového okruhu se nabídl, že uspořádá závěrečné hodnocení v příštím roce. V soutěži jednotlivců pak zvítězil Ing. Oldřich Výleta z Fotoklubu Tišnov se svojí fotografií „Linie v krajině“. Současně dostal i cenu Oldřicha Jenky sen. za nejlepší krajinářský snímek.

Nejlepší fotografie jsou vystaveny v Pellyho domech na náměstí v Polici nad Metují. Součástí vyhodnocení byla i účast známého fotografa Antonína Kratochvíla, který předvedl své reportážní fotografie týkající se válečných konfliktů, rozmařilosti a lidské práce.

Vyhodnocení soutěže fotoklubů:

• 1. Fotoklub ALFA Pardubice
  • 2. Fotoklub NADRAKA Trutnov
  • 3. Fotoklub KDÚ Trutnov
  • 4. Fotoklub Tišnov
  • 5. Fotoklub MKS Jaroměř
  • 6. Fotoklub FOS Sokolov
  • 7. Fotoklub Broumov
  • 8. Fotoklub FOPA Pardubice
  • 9. Fotoklub Police nad Metují
  • 10. Fotoklub POZNÁVÁNÍ Nové Město n. Met.
  • 11. Fotoklub Svitavy
  • 12. Fotoklub KIS Hronov
  • 13. Fotoklub Rychnov nad Kněžnou
  • 14. Fotoklub BAF Brandýs nad Orlicí
  • 15. Fotoklub FOKUS Sopotnice
  • 16. Fotoklub Kostelec nad Orlicí
  • 17. Fotoklub OKO Ústí nad Orlicí

Vyhodnocení soutěže jednotlivců:

• 1. místo – Ing. O. Výleta – Tišnov – Linie v krajině
  • 2. místo – Ing. C. Košťál – KDÚ Trutnov – Byla to krása
  • 3. místo – J. Flégr – Broumov – Ráno nad Božanovem
  • 4.-5. místo – M. Křiček – ALFA Pardubice – Město
  • 4.-5. místo – J. Flégr – Broumov – Závoj z kapek rosy

Další již 42. ročník bude zahájen koncem září.

Ing. Josef Podvalský