Výsledky 40. ročníku Ratibořického MO

2. 9. 2011, vložil: | Tři komentáře |
rubrika: Česká republika, Mapové okruhy

Jubilejní 40. ročník Ratibořického mapového okruhu, jehož vznik inicioval člen Fotoklubu MKS Jaroměř Ing. Josef Podvalský, skončil a jsou již známy výsledky. Závěrečné vyhodnocení proběhne v sobotu 3.9.2011 v Klodzku.

Tohoto ročníku se zúčastnilo 15 fotoklubů z České republiky a jeden z Polska z Klodzka. Vítězem se již potřetí za sebou stal Fotoklub MKS Jaroměř. Na sestavení jeho mapy se podílelo pět členů fotoklubu.

Pořadí fotoklubů:

1. Fotoklub MKS Jaroměř
2. Fotoklub KDÚ Trutnov
3. Fotoklub Nové Město nad Metují
4. Fotoklub FOS Sokolov
5. Fotoklub ALFA Pardubice
6. Fotoklub Klodzko

Nejlepší fotografie:

1. Jiří Flégr Z mlžných rán Broumov
2. Oldřich Výleta Kovárna Tišnov
3.-5. Vladimír Oliva Schody Jaroměř
3.-5. Jan Kábele Za deště Pardubice
3.-5. Lumír Andrš Vítr Nové Město n. Met.

Další již 41. ročník by měl být zahájen koncem září a pořadatelem zůstává již tradičně Sekce fotografů regionu Náchod.

Je připraveno také vydání Almanachu ke 40-ti letům tohoto mapového okruhu. Z každého ročníku zde bude uvedeno pořadí všech zúčastněných klubů, seznam prvních deseti fotografií a uvedena vítězná fotografie.

Ing. Josef Podvalský

Tři komentáře k článku “Výsledky 40. ročníku Ratibořického MO”

1. Jako člen FOS Sokolov se dovolím ohradit proti výsledkům, které uvedl Ing. Josef Podvalský. V oficiálních výsledcích, které nám zaslali pořadatelé, je náš člen, Josef Šimeček, uveden na 3.-5. místě s počtem 84 bodů. I po přepočítání bodů výsledkových listin od pana Podvalského, jsem se dostal k součtu 84 bodů a ne, jak pan inženýr uvádí, 78 bodů. Žádám o nápravu výsledků.
    Miloš Váša, mapový referent FOS Sokolov, o.s.

2. Ing.Josef Podvalský napsal:

Kolega Josef Šimeček má skutečně 84 bodů, ale s těmi se i v opravených výsledcích umístil na 6.-7.místě.

3. Petr Mašek napsal:

Dodatek k vyhodnocení 40.ročníku Ratibořického MO
    ————————————————–
    Při zpracování výsledků 40.ročníku RMO došlo k chybě a v první variantě, která nebyla mezi účastníky oficiálně rozšířena, nebyly u fotografií jednotlivců ze tří zúčastněných klubů započteny všechny přidělené body. To mělo za následek chyby v soutěži jednotlivců. Tabulka bodování klubů však byla v pořádku. Tento materiál byl použit při zpracování příspěvků pro webové stránky. Chyby se však nedotkly uvedeného pořadí prvních pěti autorů a jejich fotografií. Proto není nutné na příspěvku nic měnit. Kluby poté obdrželi výsledky v písemné formě a na CD, které již byly opraveny. Bohužel tato chyba se ale projevila ve vydaném Almanachu ke 40 letům RMO, kde je uvedeno prvních deset nejlepších autorů a mezi nimi chybí Josef Šimeček z Fotoklubu FOS Sokolov a Oldřich Podolský z Fotoklubu FOKUS Sopotnice.

(toto vyjádření zaslal Ing. Josef Podvalský)