Výsledky 50. ročníku MO Český Ráj

6. 6. 2011, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Česká republika, Liberecký kraj, Mapové okruhy

V sobotu 4. června proběhlo v Jablonci nad Nisou vyhodnocení jubilejního 50. ročníku Mapového okruhu Český ráj. Pořadatelem letošního ročníku byl Fotoklub BALVAN Jablonec nad Nisou. Jednalo se vůbec o první hodnocení mapového okruhu v letošním roce. Následovat jej budou vyhodnocení Moravskoslezského MO, Turnovského MO a MO Blatenská růže. Zbývající MO budou vyhodnoceny až na podzim.

Již po čtvrté za sebou zvítězil v uvedeném MO Fotoklub KD Semily těsně před pořádajícím Fotoklubem z Jablonce. Tyto fotokluby dominovaly i v soutěži jednotlivců, když mezi prvními deseti fotografiemi měly shodně po čtyřech.

Zajímavostí jubilejního 50. ročníku je fakt, že od samého začátku bez jakéhokoliv přerušení se ho účastní pouze jeden fotoklub a to Fotoklub ČSA Praha. Navíc jeho člen Karel Málek, který patří mezi zakladatele tohoto mapového okruhu, se jej také účastní bez přerušení celých 50 ročníků. Je to úctyhodný rekord, protože mi není známo, že by něco podobného bylo v jiných mapových okruzích.

Pořadí fotoklubů:

3.-4. M. Babčický Drsné něžnosti Fotoklub Balvan Jablonec nad Nisou
3.-4. T. Hyka Demolition man Fotoklub KD Semily
5. M. Koudelka Cesta Fotoklub KD Semily

Pořadatelem příštího 51. ročníku bude Fotoklub KD Semily.

Ing. Josef Podvalský