Výstavy Fotoklubu Rokycany v roce 2011

27. 5. 2011, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Výstavy fotografií

Dobrý den,

rádi bychom Vás pozvali na stále ještě probíhající výstavy Fotoklubu Rokycany.

Krajina mého domova probíhá v současnosti v konírně na nádvoří hradu Rabí. Bude k vidění do 27.6.2011.

Rokycanský fotoklub na nádražích a v kolejišti – instalace v prostorách Staroplzenecké galerie (infocentrum Starý Plzenec), končí 23.6.2011

Krajina mého domova

Téma výstavy bylo zvoleno přiměřeně volné, aby každému členovi fotoklubu poskytovalo dostatečnou svobodu sebevyjádření a zároveň rezonovalo s atmosférou místa, jakým je monumentální zřícenina hradu Rabí. Přístupy jednotlivých autorů se pochopitelně liší. Někteří mají svůj domov zakotven přísně regionálně až lokálně. Své fotografie pro takovéto zadání hledají v bezprostředním okolí, na místech, která důvěrně znají. Jiní nosí svojí krajinu v sobě a nacházejí její obrazy na cestách, na místech nových a čerstvě inspirujících. Někteří mají své krajiny opuštěné, jiným je dokreslují lidé. Předkládáme Vám zde naší různorodou imaginaci. Zračí se zde různorodost dnešních vizualizačních možností – barva, černobílá, film, digitální záznam, romantičnost i abstrakce. Pokusili jsme se Vám dát nahlédnout do našich krajin a tak i do našeho života.

Rokycanský fotoklub na nádražích a v kolejišti

Společným tématem naší výstavy je železnice. Je to možná tím, že každého malého kluka železnice přitahuje. A část malého kluka v mnoha z nás zůstává i v dospělosti. Každý ovšem vidí železnici trochu jinak, a i vy si snad najdete  svůj pohled na ni. Cest je tolik, kolik autorů se Vám zde představuje. Jsou zde fotografie, pořízené digitálně i na film, černobílý i barevný,  momentky i statické záběry. Doufáme, že se Vám něco z našich různorodých pohledů a přístupů zalíbí, nebo pro Vás bude alespoň inspirací. Pro lepší pocit atmosféry jsme výstavu doplnili o předměty, které k železnici patří, nebo k ni patřily dříve. Ty starší možná už nebudete znát, nebo Vás naopak vrátí do mládí…

Ostatní

Rokycanský fotoklub se dále zúčastní Chebských dvorků 2011 (8-11.6.2011). Naše fotografie budou k vidění na dvorku č. 2b, kde bude také vystavovat se svojí skupinou BhaBhines naše členka Helena Horáčková. Vrcholem všeho pak pro Vás může být návštěva organizující Galerie 4, kde se bude ve stejný termín konat výstava fotografické skupiny Ohnestrom, jejímž členem je Jaroslav Slavík, jehož máme také tu čest organizovat v našem spolčení. Výstava se koná od 3.6. do 29.6.2011!

Na závěr ještě pozvánka na Slovensko, kde v KS „Rotunda“ v Nižnej (okr. Tvrdošín) proběhne mezi 13.7. – 17.7.2011 vystavují bratři Gibalové. I zde je možno pochlubit se, František Gibala je také členem našeho fotoklubu.

S pozdravem,

Fotoklub Rokycany