Výsledky 39. ročníku Ratibořického MO

13. 9. 2010, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Česká republika, Královéhradecký kraj, Mapové okruhy

V sobotu 4.9. 2010 byl v Broumově vyhodnocen již 39. ročník Ratibořického mapového okruhu. Tohoto ročníku se po dlouhé době nezúčastníl fotoklub z Klodzka. Z původních 16 přihlášených fotoklubů nakonec soutěž absolovovalo 14 fotoklubů z celé republiky. Vítězství obhájil z loňského roku Fotoklub MKS Jaroměř a v soutěži jednotlivců zvítězila rovněž jeho členka Ing. Jana Podvalská.

Negativně působila malá účast zúčastněných fotoklubů, kdy na rozdíl od některých jiných mapových okruhů není účast v dalším ročníku podmíněna účastí zástupce fotoklubu na závěrečném hodnocení. Je to škoda, protože právě tato setkání slouží k navázání nových kontaktů mezi členy, vyměně zkušeností a celkovým vzájemným poznáním. Proč se mohli třeba zúčastnit zástupci ze vzdáleného Fotoklubu FOS Sokolov a mnohem bližší fotokluby nikdo nezastupoval. Setkání se zúčastnil i jeden ze dvou zakladatelů tohoto mapového okruhu Ing. Josef Podvalský z Jaroměře.

Příští již 40.ročník bude zahájen kolem 20.září a počet účastníků by se měl rozšířit pravděpodobně o další tři.

Pořadí fotoklubů:

1. Fotoklub MKS Jaroměř