Výstava „Lidé nás baví“ ve Tmani

2. 2. 2010, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Středočeský kraj, Výstavy fotografií

Trio „spřátelených“ berounských fotografů Alena Šustrová, Irena Bucharová a Jiří Pavlis bude od 13. února společně vystavovat v Galerii Čerťák na Tmani. Přestože jsou členy různých fotografických uskupení (dámy tvoří dnes už polovinu Berounských fotoJezinek, zatímco Jiří Pavlis je stále věrný Fotoklubu Beroun), mají společný pohled na život. Výstava je proto ucelená, a přestože jde o rozdílné pohledy, hlavním tématem jsou lidé, jak už její název napovídá.

Alena Šustrová už dva roky fotí nejvíce muzikanty a to poměrně zblízka. Také na Čerťáku budou moci návštěvníci vidět různé emoce, které se odrážejí ve tvářích nejen českých, ale i anglických, amerických nebo francouzských hudebníků. Ani Irena Bucharová nezůstává ve svých dílech jen na domácí půdě. Vystavované fotografie vznikaly v průběhu let 2008 a 2009 také v Indii, kterou nyní považuje za svůj druhý domov. Fotografie budou uspořádány do dvojic pro srovnání, jak řeší nejrůznější životní situace lidé u nás a právě tam. Jiří Pavlis měl možnost fotit v nižborské sklárně, kde spolu se skláři odléval svoje skleněné plastiky výtvarník Jiří Vydra a kterého při tom zároveň natáčel pro připravovaný dokument režisér Laco Kaboš.

Alena Šustrová, www.alenasustrova.cz