Výstava fotografií „Jeden deň Strečna“

14. 12. 2009, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Slovensko, Výstavy fotografií

13.12.2009 sa o 14:00 uskutoční v Kultúrnom dome Strečno vernisáž výstavy fotografií „Jeden deň Strečna“, ktoré autorsky pripravili neprofesionálni fotografi z fotoklubov F4, Piotrków Trybunalski, Poľsko, 9×12 Kijev, Ukrajina a Obzor, Žilina. Približne 45 vystavených záberov predstavuje výber z asi 300 fotografií, ktoré fotografi nafotografovali počas pobytu v Strečne v septembri 2009, pričom sa zamerali na ľudí žijúcich v obci, krásy okolitej krajiny a špecifiká tohto regiónu, akými sú napríklad plte na Váhu, či hrad. Záštitu nad výstavou prebral starosta obce Strečno, pán Alfonz Klocáň, ktorý bol nápomocný aj pri zabezpečovaní programu a pobytu fotografov v Strečne.

Na vernisáž bude nadväzovať 3. ročník tradičného vianočného podujatia „Tradície v srdci“, v rámci ktorého vystúpi detský folklórny súbor Hájovček zo Strečna pod vedením pani Ľubky Kučerovej s ľudovým pásmom. Sprievodnými akciami v Strečne v tento deň budú tiež „Vianočné trhy“ a „Chlieb náš každodenný“.

Výstava bude sprístupnená pre verejnosť do konca decembra 2010.

Martin Tomáška, www.fotoklub-obzor.com