Fotoklub Obscura vystavuje v Jablonci nad Nisou

20. 12. 2009, vložil: | 1 komentář |
rubrika: Výstavy fotografií

Potřetí vystavuje liberecko-jablonecký fotoklub Obscura v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Pokaždé fotografové představovali vlastní tvorbu, svoje témata. Nová, letošní výstava je ale poněkud jiná. Pokud jde o vlastní přístup k fotografii, nebude to ani tentokrát jinak. Změna je však v tématu, které je společné.
Více informací najdete zde.

Vernisáž výstavy proběhne 6. ledna 2010 v 18:00 hodin. Výstava potrvá do poloviny února 2010.

pozvanka_vystava_eurocentrum_2010

Jeden komentář k článku “Fotoklub Obscura vystavuje v Jablonci nad Nisou”

1. Slavnostní zahájení – vernisáž výstavy proběhla za velmi hojné a tedy potěšující účasti přátel fotografie a fotografů.

Fotografie jsou dobrým zpracováním tématu fotografovaného

Je na nich velmi patrný rukopis jednotlivých autorů.

Petr Šimr, jakožto fotograf-novinář pojal fotografie jako fotografickou anketu kolemdoucích. V druhé části pak jako výpověď o jabloneckém maskotovi – fouký.

Břetislav Fiala pak precizními barevnými fotografiemi popsal atmosféru přímého sportovního přenosu rekordního výkonu Báry Špotákové za účasti jejího otce konaného na náměstí.

Petr Štosek pak pojal téma jako reflexi náměstí versus modelky v ateliéru.

Petr Urbánek, Jiří Fejfar a Petr Nálevka skvěle postřehly atmosféru odrazů, architektonických detailů a samotu zákoutí.

Pavel Kusala pak uzavírá tématem postřehu náměstí v detailech, které jsou nedílnou součástí života náměstí. Fotografie jsou poskládany do graficky přesně zpracované koláží s textem popisujícím, nebo navozujícím vztah k náměstí. Jsou zde nedopalky cigaret s nápisem Ends, části aut, které jsou častou součástí jinak bezautomobilového náměstí. Portréty kanálů, detali odhozených věcí – rýže ze svatebního rituálu, slupka od mandarinky, co ji právě odhodilo dítě, klacík, sníh, portréty lidí s obličejem i jen tušených.
    Výstava potrvá do poloviny měsíce února. Nenechte si tedy ujít možnost se na fotografie znovu, nebo poprvé podívat.

Forografie a video-záznam ze zahájení lze zhlédnout na http://www.fotoklub-obscura.cz/