38. ročník Ratibořického mapového okruhu

4. 10. 2009, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Mapové okruhy

V sobotu 5. září 2009 byl v Klodzku vyhlášením výsledků ukončen 38. ročník Ratibořického mapového okruhu. Zúčastnilo se ho 15 fotoklubů z České republiky a 1 z Polska. Letošním vítězem se stal poprvé v historii tohoto MO Fotoklub MKS Jaroměř. V soutěži jednotlivců pak byla nejúspěšnější Adéla Vášová z Fotoklubu FOS Sokolov se snímkem „Pelikán“.

Pořadí fotoklubů:

1. Fotoklub MKS Jaroměř
2. Fotoklub KDÚ Trutnov
3. Fotoklub FOS Sokolov
4. Fotoklub Nové Město nad Metují
5. Fotoklub NADRAKA Trutnov

Nejlepší fotografie:

1. A. Vášová Pelikán Fotoklub FOS Sokolov
2. Z. Šulc Schodiště Fotoklub KIS Hronov
3.-5. Ing. C. Košťál Sestup Fotoklub KDÚ Trutnov
3.-5. E. Stanovská Čas vzpomínek Fotoklub ALFA Pardubice
3.-5. Z. Šulc Spirála Fotoklub KIS Hronov

Cenu Oldřicha Jenky st. si odnesl Ing. Ctibor Košťál z Fotoklubu KDÚ Trutnov se snímkem „Sestup“. Tato cena je udělována na paměť známého krajinářského fotografa z Police n. Met. Oldřicha Jenky st., který se mapového okruhu účastnil od jeho založení až do svého skonu.

Příštího již 39. ročníku se zúčastní celkem 14 fotoklubů. Začátek je stanoven na 21.září 2009.

Ing. Josef Podvalský