Netradiční fotografický festival Fotojatka 2009

30. 3. 2009, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Semináře, workshopy

Fotojatka se v kině Aero uskuteční již tento pátek 3.4.2009 od 18.30 do 23.00 hodin. Večer bude rozčleněn do 3 sekcí.

Fotojatka 2009 jsou třetím ročníkem originálního „masového“ fotografického festivalu, který představuje špičky české a světové tvůrčí fotografie. Festival nabízí divákům společný zážitek z několika stovek fotografií půldruhé desítky autorů za jediný večer. V potemnělém kinosále, bez rušivých komentářů a s hudebním či zvukovým doprovodem, který navodí vhodnou atmosféru k promítaným záběrům, dostávají fotografie zcela nový rozměr. Na festivalové večery navíc přijedou mnozí z autorů, se kterými mohou diváci diskutovat.

Festival se letos může pochlubit účastí významných světových i tuzemských autorů. Své práce představí Jean Revillard (Švýcarsko – World Press Photo 2008), Michael Ackerman (USA – Nadar Award, Infinity Award), Zoltán Vancsó (Maďarsko – Henkel Art.Award, KODAK Professional Prize), Bohdan Holomíček, Tomáš Pospěch, Barbora Kuklíková, Miro Švolík, Michal Macků či Jan Zatorsky.

Sobota (4.4.) patří všem majitelům fotoaparátů, kteří si chtějí vyzkoušet vlastní invenci. Netradiční fotografická dílna pro každého Impulzzz začne v 10:00 v prostorách kina Aero, kde bude v 16:00 zakončena prezentací výsledků.

Veškeré informace o festivalu najdete na http://www.fotojatka.cz/.

Budeme se na Vás těšit, s pozdravem Barbora Čepičková