Nový mapový okruh Porta Bohemica

27. 11. 2008, vložil: | 1 komentář |
rubrika: Mapové okruhy

Dostala se ke mně informace a výsledky 0.ročníku MO Porta Bohemica. Zúčastnilo se jej celkem 5 fotoklubů ze Severočeského kraje. Výsledky soutěže klubů jsou následující:

1. Fotoklub F99 Ústí nad Labem
  2. Fotoklub UFO Ústí nad Labem
  3. Fotoklub Fotoart Kalich Litoměřice
  4. Fotoklub Děčínský výběr Děčín
  5. Fotoklub Ex-OFFO Děčín

Kolekci tvořilo 15 fotografií a hodnotilo se 1-10 bodů. Potud tedy nic neobvyklého. Na rozdíl od jiných MO byly tyto kolekce vystaveny současně a účastníci tohoto setkání je hodnotili zároveň. Za odpoledne tak bylo hotovo. S ohledem na různý počet účastníků z jednotlivých klubů se spočítala průměrná známka od klubů u každé fotografie s přesností na dvě desetinná místa a součet pak tvořil ohodnocení příslušného klubu a sečtením byl získán celkový počet bodů pro stanovení konečného pořadí. V získaných výsledcích nebylo samostatně uvedeno pořadí jednotlivců.

Současně byl vydán i návrh propozic 1.ročníku, kde se uvádí, že soutěž bude dvoukolová (červen a listopad 2009) s předem danými tématy. Počet účastníků se rozšiřujena 7 o Trmický fotoklub Fomet a Fotoklub Štětí nad Labem.

Jak je patrno, tento MO se výrazně odlišuje od ostatních MO, kde jedním z cílů je zabezpečit pravidelnou schůzkovou činnost zvláště v zimní období právě kolováním map.

Ing. Josef Podvalský

Doplnění informací:

Zahájení výstavy fotografií MO a jejich hodnocení proběhlo 8. listopadu 2008 v Galerii APB v Ústí nad Labem. Výstava potrvá přibližně měsíc. Článek o této akci je na stránkách fotoklubu Fotoart Kalich.

Jeden komentář k článku “Nový mapový okruh Porta Bohemica”

1. Jen pro doplnění,toto jsou nové oficiální stránky fotoklubu f99 a zde naleznete jak snímky tak i výsledky této proběhlé akce: http://f99ul.7x.cz/akce