Jednoduchá tvorba internetových stránek

1. 11. 2008, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Návody, nápady, recenze

Mnoho fotoklubů ještě nemá internetové stránky, nebo mají stránky zastaralé – jsou dělané před lety ručně nebo v nějakém editoru pomocí tabulek a rámů. Spravovat takové stránky a přidávat na ně nové informace bývá obtížné, vzhledově bývají zastaralé a také většinou nepodporují novější technologie jako třeba RSS.

Pokud byste rádi pro klub vytvořili modernější stránky, ale není u vás nikdo kdo by to dokázal a nechcete za jejich zhotovení platit mnoho peněz, tak je tu pro vás jednoduché řešení. V současné době je na internetu mnoho systémů, ve kterých lze vytvořit funkční, moderní a solidně vypadající stránky jednoduše, rychle a hlavně zdarma!

Jak je to možné? Za stránky sice nic neplatíte, ale jako protislužba bývá na nich umístěná reklama, ze které daný webový portál profituje. Většinou tato reklama nezabírá příliš místa a ani moc vzhledově nevadí.

Další omezení je doména, neboli adresa vytvořeného webu. Nemůžete mít většinou svoji doménu (například fotoklublhota.cz), adresa je tvořená vaším názvem a názvem domény vlastněné tímto systémem (například fotoklublhota.webgarden.cz). Adresa tedy bývá o něco delší, často lze volit i z několika různých variant. Na druhou stranu nemusíte platit za vlastní doménu, takže znovu ušetříte.

Výhodou také je jednoduchost vytvoření stránek a možnost výběru z mnoha různých grafických vzhledů.

Uvedu tady několik portálů zaměřených na tvorbu stránek, spolu s odkazy na již existující weby fotoklubů na nich vytvořených. Liší se nabízenými možnostmi a podmínkami provozu. Pokud znáte nějaký další, nebo máte s některým z nich pozitivní či negativní zkušenosti, přidejte k tomuto článku svůj komentář.

webgarden.cz

• vytvořeno již přes 280 000 webů
  • více než 100 různých vzhledů
  • výběr z více názvů domén – webgarden.cz, wgz.cz, nolimit.cz, klanweb.cz, …
  • 50 MB prostoru zdarma
  • vkládají do stránek hodně reklamy
  • ukázkové weby: KFA Broumov-Bylnice, Klatovský fotoklub

eStranky.cz

• přes 400 různých vzhledů, mají i šablony pro weby s fotografickým zaměřením
  • pouze jedna doména – estranky.cz
  • 100 MB prostoru zdarma
  • vkládají reklamu, nesmíte vkládat jiné reklamy
  • RSS bohužel nepodporují, lze zprovoznit individuálně ale za poplatek (psal jsem dotaz podpoře, prý tak hodina práce, 500 Kč + DPH)
  • ukázkové weby: Fotoklub Jablunkov, Fotoklub Bítováci, Fotoskupina Kontakt Hodonín

Webnode.cz

• přes 40 vzhledů zdarma
  • pouze jedna doména – webnode.cz, lze použít i vlastní doménu
  • 100 MB prostoru zdarma
  • patrně nevkládají žádné reklamy
  • ukázkové weby: Safír Turnov

Podobných portálů existuje více, zajímavé sem budu průběžně doplňovat.

Takže doplnění dalších stránek (19.11 2008)

Blog.cz

• vytvořeno cca 650 000 blogů
  • různé vzhledy