Nová sekce – Novinky z fotoklubů

30. 10. 2008, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: O těchto stránkách

V minulých dnech jsem zprovoznil novou sekci portálu Fotokluby.cz, která se jmenuje Novinky z fotoklubů. Na tuto stránku jsou soustředěné RSS kanály z webů jednotlivých klubů.

K čemu to slouží? Pokud pořádáte například fotografickou výstavu a informaci o ní umístíte na stránky vašeho fotoklubu, tak do hodiny se tu automaticky zobrazí začátek textu s odkazem na vaše stránky. Díky tomu se o vaší akci dozví více lidí, aniž byste ji sem musel ručně vkládat jako článek a přitáhne to na vaše klubové stránky více návštěvníků.

Které kluby jsou do toho zapojené? Prošel jsem seznam všech fotoklubů a přidal sem ty kluby, jejihž stránky podporují RSS a mají na nich umístěnou adresu svého RSS kanálu. Z celkového počtu více než 100 fotoklubů to bylo jen cca 14 webů. Hodně klubů má stránky buď zastaralé a nebo na nich nemají RSS adresu uvedenou, což je škoda.

Jak přidat svoje stránky do „Novinek z fotoklubů“? Zjistěte u svého správce stránek, jestli jejich systém RSS podporuje a pošlete mi adresu RSS kanálu, přidám vás do Novinek. Pokud máte stránky zastaralé, doporučuji přejít na nějaký modernější redakční systém, který tohle podporuje.