Proměna města Náchoda očima náchodských fotografů

13. 9. 2008, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Výstavy fotografií

V pátek 5. září se opět sešla hrstka členů občanského sdružení Fotoklub Náchod v malé ale o to více útulné galerii PEKO umístěné v prostorách stejnojmenné prodejny v Riegrově ulici v Náchodě, aby ostatním přítomným představila další pokračování práce na společném klubovém projektu s názvem „Náchod včera a dnes“.

Výstava, která byla v pátek odpoledne zahájena slavnostní vernisáží, je již 4. výstavou prezentující dlouhodobý fotografický projekt mapující proměnu Náchoda a jeho okolí. „S fotografováním Náchodských zákoutí podle historických fotografií jsme začali již na podzim roku 2006. V té době myslím nikdo z nás neočekával že nás tato naše činnost natolik zaujme, že se budeme porovnáváním starého a nového Náchoda zabývat několik let.

Vernisáž Náchod Vernisáž Náchod Vernisáž Náchod Vernisáž Náchod

4. výstavu na téma Náchod včera a dnes zahájil Roman Unger, člen Fotoklubu Náchod, jeho úvodní slovo pak doplnil hrou na basovou kytaru Jan Hanzl.

Na vystavené kolekci se podíleli tito členové občanského sdružení Fotoklub Náchod: Miroslav Dušánek, Miroslav Kolátor, Roman Krejčiřík, Jiří Stašek, Petr Šulc a Roman Unger. Poděkování za občerstvení příchozích patří vedení Pekárny a cukrárny PEKO. Více informací o ostatních aktivitách náchodského fotoklubu najdete na www.fotoklub-nachod.wz.cz.

Další výstava v této malé galerii Fotoklubu Náchod bude otevřena v sobotu 11.10. v dopoledních hodinách a své fotografie tu vystaví mladá švédská fotografka Diana Rönberg v rámci festivalu Labyrint konaného každoročně v polském Klodzku.

Za Fotoklub Náchod Petr Šulc