PARK FOTO PIEŠŤANY 2008

6. 9. 2008, vložil: | 1 komentář |
rubrika: Fotografické soutěže, Slovensko, Výstavy fotografií

V poslednom období bolo v Piešťanoch niekoľko „FOTO“ podujatí, ktorých ďalšie pokračovania by si nemal ujsť nikto z kreatívne tvoriacich fotografov. Tradícia podujatí vychádza z aktivít Piešťanského fotoklubu, ktorý sa pravidelne stretáva v priestoroch Kúpeľnej dvorany, v Piešťanoch známej ako KURSALON.

Práve KURSALON svojou polohou v nádhernom mestskom parku, svojimi možnosťami vystavovať a zázemím pre zorganizovanie stretnutí fotografov, je vkladom Piešťan do života stále sa rozrastajúcej komunity fotografujúcich jednotlivcov i fotoklubov. Piešťanský fotoklub svojimi podujatiami nielen provokuje a vyzýva, ale aj inšpiruje iných.

parkfoto2008.jpg

Ako spoluorganizátor klub spolu s KURSALON-om usporiadal v minulom roku už 3. ročník súťažnej výstavy fotografií Piešťanský FotoKursalon a 2. ročník výstavy fotografií v priestore mestského parku v PARK FOTO PIEŠŤANY. Na jar usporiadal už tretie stretnutie fotografov a fotoklubov pod názvom Foto Session v Piešťanoch. Fotografi z klubov v Bratislave, Dubnici, Galante, Nových Zámkoch, Trnave, Trenčíne a aj niekoľko v kluboch neorganizovaných jednotlivcov, na stretnutí absolvovalo odborné prednášky, stretnutie s Andrejom Balcom a samozrejmou súčasťou programu bolo aj fotografovanie príťažlivých Piešťan.

PARK FOTO PIEŠŤANY 2008 bude 20.9.2008 na tom istom mieste a v tom istom čase ako pred rokom. Pre tých, ktorí neboli zopakujeme, že ide o výstavu fotografií na vopred pripravených sieťach medzi stromami v aleji mestského parku, na lavičkách, alebo vlastných stojanoch. Už tradične je táto výstava súťažnou výstavou, keď každý návštevník dostal pri vstupe „svoj“ štipec, ktorým mohol označiť najlepšiu fotografiu výstavy. Túto možnosť mali aj vystavujúci fotografi, ktorí takto mohli prideliť iným fotografiám aj štipce, ktoré sami dostali od návštevníkov. A cena pre víťaza? Vlani to bolo usporiadanie autorskej výstavy a Tia Danková, ako víťazka tú svoju pod názvom „Portréty“ mala v Kursalone vo februári 2007, dokonca aj s prezentáciou knihy. Pre rok 2007 bola hlavná cena, obohatená aj o autorskú prezentáciu v knihe z bratislavského vydavateľstva MEET PHOTO – v projekte „Malá fotografická edícia“. Výstava PARK FOTO PIEŠŤANY je údajne najpríjemnejším stretnutím amatérskych fotografov fotografov, ktorí v príjemnom prostredí parku nielen vystavujú svoje práce, ale majú možnosť aj niečo nafotografovať. Veď Piešťany sú práve 20.9.2008 aj hlavným mestom kvetín, pretože v tento deň sa koná i veľmi atraktívny alegorický sprievod kvetinových vozov, pripravený študentmi Strednej záhradníckej školy v Piešťanoch, ako súčasť národnej súťaže v aranžovaní a viazaní kvetov Victoria Regia 2008.

PARK FOTO je pre fotografov aj jednou z posledných možností pripraviť si svoju súťažnú kolekciu fotografií na Piešťanský FotoKursalon 2008, ktorého uzávierka je už 5.10.2008. Už štvrtý ročník súťažnej výstavy má ambíciu stať sa prehliadkou súčasnej fotografie v príjemnom kúpeľnom prostredí. Prvé dva ročníky boli zúžené na tému „Piešťany vo fotografii“, od minulého roku je téma voľná. Do súťaže možno prihlásiť čiernobiele i farebné fotografie o minimálnom rozmere 24 x 36 cm. Výstava sa uskutoční od 26.10 do 30.11.2008, pričom vernisáž a vyhlásenie výsledkov bude súčasťou už 4. Foto Session v Piešťanoch, 26.10.2008. Vížazné fotografie budú ocenené cenami od reklamných partnerov a hlavnou cenou je druhá časť autorkého profilu víťazov piešťanských súťaží fotografie z vydavateľstva MEET PHPOTO. Generálnym partnerom podujatia je firma SONY.

Jeden komentář k článku “PARK FOTO PIEŠŤANY 2008”

1. Pohľad môj na prebehnutú akciu – http://www.sozo.sk/phprs/view.php?cisloclanku=2008090001