Krzysztof Kurowski – polské fotografie v Hradci Králové

24. 7. 2008, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Výstavy fotografií

V Hradci Králové vzniklo na podzim roku 2007 rekonstrukcí bývalého pivovaru multifunkční Regiocentrum, do kterého byli umístěné různé instituce. Mimo jiné se zde nachází i provozovna Pekárny a cukrárny PEKO Česká Skalice a v této provozovně se, stejně tak jako u poboček v Náchodě, Trutnově a Červeném Kostelci, nachází i malá mini galerie.

Jedná se o stálou galerii Fotoklubu Náchod, ve které je od 22. července k vidění repríza velice kvalitní výstavy fotografií, kterou se po premiéře stejné výstavy v Náchodě prezentuje i zde v Hradci Králové polský autor z Polské Lodze Krzysztof Kurowski.

Krzysztof Kurowski

Jedná se o zkušeného fotografa, člena fotoklubů Lodzkie Towarzisztwo Fotograficzne a Okreg Lodzki Zwiazku Polskich Fotografow Przyrody. Jeho výstava, která je v této nové fotogalerii již 4 výstavou, po klubové výstavě členů Fotoklubu Náchod a autorských výstavách Karla Jungwirtha a Miroslava Kolátora.

Na výstavě jsou k vidění fotografie jak přírody, architektury, krajinného detailu tak i abstraktní fotografie. Motivy svých snímků autor pečlivě vybírá a vytipované objekty do fotografického obrazu důkladně komponuje, proto jsou výsledné fotografie dokonale čisté a působivé, přesto že jsou většinou zobrazované motivy jednoduché a běžné. Výstavu lze shlédnou do konce září 2008.

Za Fotoklub Náchod Petr ŠULC