Výstava fotografií v městském muzeu v Jaroměři

18. 5. 2008, vložil: | 0 komentářů |
rubrika: Výstavy fotografií

Po několika letech se opět v městském muzeu v Jaroměři představují členové Fotoklubu MKS Jaroměř se svými nejnovějšími fotografiemi. Výstava potrvá do 25. května (uvažuje se o jejím prodloužení).

Zajímavostí letošní výstavy je představení tří rodinných dvojic – otec a syn Bečákovi a Klížovi a otec a dcera Podvalských. Výstavy se dohromady účastní svými pracemi 10 členů fotoklubu.

ing. Jana Podvalská ing. Josef Podvalský ing. Otto Salač

Adam Bečák představuje záběry ze svých cest po Evropě. Jeho otec Zdeněk Bečák vystavuje snímky krajiny, Jaroměře a Josefova i jako panorama. Luděk Klíž tentokráte vystavuje své krajiny – škoda že nezařadil i svoje pěkná zátiší. Jeho syn Radek Klíž kráčí v jeho šlépějích a představuje rovněž krajiny. U Miroslava Málka převažují také krajiny, i když zařadil i zátiší, noční fotografie Jaroměře a fotografickou techniku. Široký záběr prakticky všemi základními kategoriemi fotografií ukázal ve svém výběru Vladimír Oliva – od krajiny přes makro, sport i portrét. Třetí rodinnou dvojici představuje Jana Podvalská se svými fotografiemi krajiny a sportu – konkrétně cyklistiky. Její otec Josef Podvalský rozdělil svůj příspěvek do čtyřech oblastí. Návštěvníci tak mohou shlédnout jaroměřskou vodárnu i kostel sv. Mikuláše v různých denních i ročních obdobích, podívat se na detaily květů a krajinu. Jan Pospíšil představil také krajinu i v infra provedení a svého psa. Jako poslední se představuje Otto Salač. Jeho fotografie jsou dokonale počítačově zpracovány a je při nich využito značných možností speciálních programů. Můžeme se tak seznámit s nezvyklými fotografiemi Jaroměře a detailů vnitřku kostela sv. Mikuláše.

Luděk Klíž Vladimír Oliva mgr. Miroslav Málek

Výstava fotoklubu vzbudila značný zájem návštěvníků její vernisáže i dalších zájemců o fotografii. V příštím roce bude Fotoklub MKS Jaroměř slavit 60. výročí svého založení a při této příležitosti by chtěli členové fotoklubu představit i fotografie svých předchůdců v klubu z bohatého archivu.

Závěrem chceme poděkovat za plnou podporu svému zřizovateli MKS, vedení města a Městskému muzeu.

Ing. Josef Podvalský, vedoucí Fotoklubu MKS Jaroměř